Jaki dron do 200 zł wybrać? Który najlepiej kupić?

Astronomia: Sprzęt obserwacyjny 1 377 0

Mini drony oferowane w cenie do 200 zł to bardzo małe urządzenia, które stanowią godną rozważenia propozycję nauki latania na tego rodzaju sprzęcie dla osób początkujących, w tym przede wszystkim dzieci niemających z nim wcześniej styczności.

Dysponując takim budżetem mamy wbrew pozorom do wyboru całkiem pokaźną grupę propozycji – nawet od czołowych marek zajmujących się produkcją tego typu sprzętu. Czego zatem możemy się spodziewać po dronie w cenie 200 zł? Jakie może mieć możliwości i co należy brać pod uwagę przy zakupie?

Polecamy zapoznać się z naszym krótkim poradnikiem zakupowym oraz rankingiem najchętniej wybieranych dronów.


Dron do 200 zł :: Jakie wyposażenie?

Wyposażenie mini dronów w cenie do 200 zł może się znacząco różnić. Czego możemy oczekiwać zatem po takim sprzęcie w tej kwocie? Przedstawimy zatem oczekiwane elementy wyposażenia na przykładzie 3 często kupowanych dronów do 200 zł – są nimi:

Mini dron Hubsan H107P X4 Plus – wyposażenie

+ Wyposażenie + Ten niewielki dron posiada możliwość podładowania akumulatora poprzez port USB, został on ponadto wyposażony w 6-osiowy żyroskop, co nawet w bardzo tanim sprzęcie jest już standardem.

Za sprawną komunikację odpowiada łączność radiowa w paśmie 2,4 GHz oraz wbudowany nadajnik. Obsługa możliwa jest dzięki dołączonemu do zestawu całkiem wygodnemu pilotowi w postaci pada.

– Braki – Dron Hubsan H107P X4 Plus nie posiada natomiast lokalizatora GPS, wbudowanej kamery cyfrowej, łączności bezprzewodowej wi-fi czy też uchwytu dla urządzenia mobilnego.

Dron Syma X15W – wyposażenie

+ Wyposażenie + Decydując się na zakup tego drona otrzymamy stabilizator lotu w postaci 6-osiowego żyroskopu, nadajnik 2,4 GHz czterokanałowy, a także kamerę cyfrową, podświetlenie ledowe umozliwiające lot nawet o zmierzchu, uchwyt dla urządzenia mobilnego, śmigła zapasowe w zestawie, łączność bezprzewodową wi-fi, złącze USB.

– Braki – W tym dronie brakuje natomiast m.in. lokalizatora GPS oraz czytnika kart pamięci.


Polecamy również: Jaki Dron do 500 zł najlepiej wybrać? Poradnik i Ranking dronów w cenie do 500 zł


Dron Syma X5SW – wyposażenie

+ Wyposażenie + Dron ten oferowany jest w zestawie z kablem USB, śmigłami zapasowymi oraz pilotem zdalnego sterowania. Wyposażono go ponadto w kamerę cyfrową z przetwornikiem 0,3 MPx, łączność bezprzewodową wi-fi, osłony śmigieł, akumulator 500 mAh, port USB. Za napęd odpowiadają cztery silniki.

– Braki – Dron nie posiada lokalizatora GPS, czytnika kart pamięci.


Dron do 200 zł :: Jakie możliwości?

Przejdźmy zatem do możliwości, jakie oferują nam wyżej wymienione drony do 200 zł podczas samego lotu.

Mini dron Hubsan H107P X4 Plus – lot

+ Możliwości lotu +Kompaktowy dron zabawkowy oferuje nam zasięg lotu nawet do 100 metrów (pomaga w tym tryb stałej wysokości), co w przypadku sprzętu w tej cenie jest raczej rzadkością. Akumulator o dość sporej pojemności 520 mAh pozwala na przelot do 11 minut, w stabilizacji lotu pomaga z kolei żyroskop. Podstawowe możliwości akrobatyczne zapewnia nam możliwość wykonywania pełnego obrotu.


Polecamy również: Jaki Dron na początek najlepszy? Poradnik i Ranking dronów dla osób początkujących i dzieci


Dron Syma X15W – lot

+ Możliwości lotu + Za stabilizację lotu odpowiada wbudowany żyroskop, sterowanie możliwe jest za pomocą pilota zdalnego lub aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Dron ten posiada funkcję autostartu, także możliwości wykonania pełnego obrotu. Akumulator o pojemności 450 mAh wystarczy do maksymalnie 7-minutowego lotu. Maksymalny zasięg, jaki możemy osiągnąć, to niestety jedynie 50 metrów.Dron Syma X5SW – lot

+ Możliwości lotu + Sterowanie dronem podczas lotu może się odbywać za pomocą pilota zdalnego sterowania lub też aplikacji uprzednio zainstalowanej na smartfonie. Zasięg sprzętu to niestety zaledwie 30 metrów. Model ten został wyposażony w standardowy 6-osiowy żyroskop, bateria o pojemności 500 mAh pozwala na lot nie dłuższy niż 8 minut. Dron posiada możliwość wykonywania akrobacji dzięki możliwości obrotu o 360 stopni.


[ Aktualizacja zestawienia - kwiecień 2024 ]

[TOP10] Drony do 200 zł w Rankingu

Ranking TOP10 najchętniej wybieranych dronów do 200 zł. Zestawienie jest aktualizowane na bieżąco.


Podsumowanie, czyli jaki dron do 200 zł?

Latanie nawet bardzo małym i budżetowym mini dronem to świetna przygoda także dla dorosłych. Pamiętajmy jednak, że sprzęt w tej cenie posiada dość skromne wyposażenie oraz umożliwia bardzo krótki czas lotu, ponadto jego zasięg i możliwości akrobatyczne są mocno ograniczone.


Polecamy również: Jaki Dron z kamerą najlepszy? Poradnik i Ranking dronów wyposażonych w kamerę


Pamiętajmy natomiast, że także i w cenie do 200 zł mamy do dyspozycji lepsze i gorsze konstrukcje, ponadto często występują znaczące różnice w jakości wykonania oraz wyposażeniu modeli w kwocie do 100 zł, a tych z przedziału 150-200 zł.

Inne artykuły astronomiczne i rankingi sprzętu obserwacyjnegoDodaj opinię