Dron z kamerą

Astronomia: Sprzęt obserwacyjny 67 808 17

Drony są bezzałogowymi samolotami, które są niczym zabawki. Amerykanie regulują prawnie sposób używania dronów, aby były one użytkowane w sposób odpowiedzialny, gdyż niewłaściwe ich stosowanie może powodować wiele szkód i zagrażać bezpieczeństwu innych.


Możliwości dronów

dron z kamerą HDDrony powinni latać na wysokości do 120 metrów. Należy je pilotować uważnie, unikać ich użytkowania w pobliżu lotniska albo samolotów czy stadionów. Chcąc nabrać wprawy rekomendowany jest zakup niewielkiego egzemplarza, mieszczącego się w dłoni, który idealnie nada się do pierwszych lekcji pilotowania na niewielkim terenie. Waga drona do użytku prywatnego nie powinna przekraczać 25 kilogramów, w modelach dysponujących odpowiednim ciężarem można zamontować kamerę GoPro.

Coraz większą popularnością cieszą się drony do GoPro, do których można przymocować nawet sześć kamerek i uzyskać obraz obserwowany pod różnymi kątami. Drony GoPro to wysoka klasa dronów, jedne z lepszych na rynku, cechujące się wysoką jakością oraz zaawansowaniem technologicznym. Obraz przekazywany z drona GoPro jest w 3D (trójwymiarowy).

Drony zyskują na popularności w naszym kraju. Coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Jednak zanim nabędziemy nasz wymarzony sprzęt, warto dowiedzieć się na co zwrócić uwagę by nie żałować zakupu.


Dobry dron z kamerą

Najprostsze i najtańsze modele służące do zabawy i rozgrywki najczęściej nie są wyposażone w kamery. Z kolei te droższe posiadają bardzo zróżnicowane parametry. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich rozdzielczość. Jeśli zależy nam na dobrej jakości to musimy zaopatrzyć się w minimum kamerę full HD. Taka rozdzielczość to standard i minimum, by móc cieszyć się pięknymi ujęciami z naszego drona.

Można też pójść krok dalej w kierunku, który za kilka lat nie będzie niczym nadzwyczajnym – mowa tutaj o filmach Ultra HD, czyli popularnie 4K. Przy zakupie drona z kamera o tak wysokiej rozdzielczość warto sprawdzić czy nasz sprzęt domowy: telewizor, smartphone obsługują taką jakość obrazu.

Ze względu na coraz większą dostępność dronów w różnych konfiguracjach modele wyposażone w kamerę 4K stają się sukcesywnie tańsze, co z pewnością jest dobrą informacją dla konsumentów.

Poza jakością obrazu warto zwrócić uwagę na kilka pozornie mniej ważnych parametrów. Każdemu użytkownikowi smartphona na pewno przyda się dron z kamerą wifi. Dzięki temu obrazy mogą być automatycznie zapisywane na jego urządzeniu. Cecha ta pozwala również sterować dronem za pomocą telefonu.

Kupując drona należy również zwrócić uwagę na jego wielkość. Kiedyś tego typu sprzęt był całkiem pokaźnych rozmiarów, obecnie standardem jest mały dron. Łatwiej nim latać, a także radzi sobie wystarczająco dobrze z wiatrem i jest w stanie transportować małe przedmioty. AirSelfie to mini dron wielkości smartphona, przeznaczony ze względu na swoje gabaryty do robienia zdjęć, model o krótkim zasięgu. Duże drony są z kolei mniej wygodne i zwrotne.

Jeśli zamierzamy za pomocą swojego drona tworzyć piękne ujęcia i filmy, zainwestujmy w sprzęt z dobrą kamerą. Zastanówmy się, jakiego rodzaju będą to krajobrazy i w jakich warunkach nagrywane. Zgodnie z preferencjami wybierzmy rozmiar drona.



Jaki dron z kamerą na prezent?

Dron jest dobrym upominkiem – nowoczesne, innowacyjne i niezwykłe urządzenie. Nie tylko dzieci czy młodzież ucieszą się z takiego prezentu, jest urządzeniem wyrabiającym refleks, dającym rozrywkę.

Drony dla dzieci oraz osób początkujących można kupić już za 100-200 złotych. Chcąc uwiecznić wyjątkowe chwile warto wybierać modele z kamerą, drony do GoPro posiadają odpowiednią masę rzędu przynajmniej kilku kg, aby mogły swobodnie unieść ciężar kamery. Warto wybieraj model z kamerą HD, zapewniającą bardzo wysoką jakość filmowanego obrazu.

Egzemplarze z kamerą dla początkujących są małe, lekkie i idealne do treningu np. w domu lub na działce, należy jednak uważać podczas pilotowania, gdyż jest to sprzęt bardzo delikatny i podatny na uszkodzenia mechaniczne.

Dron kosztujący do 500 złotych z kamerą może już dysponować całkiem dobrymi parametrami oraz niezłymi możliwościami. Osoby dysponujące grubszym portfelem chętnie kupują trwałe, zaawansowane modele z kamerą i naszpikowane dodatkami elektronicznymi za kwotę przekraczającą 4000-5000 złotych.

[ Aktualizacja zestawienia - październik 2024 ]

Drony z kamerą dla dzieci i początkujących RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych dronów z kamerą dla osób początkujących. Ranking jest aktualizowany na bieżąco, każdego dnia.


Drony do użytku komercyjnego są wykorzystywane do transportowania przesyłek, dokonują napraw w trudno dostępnych miejscach, filmują wydarzenia. Ich wadami są natomiast słaby szkielet i bateria nie wytrzymująca długotrwałego użytkowania. Zakłada się, że w przyszłości drony w wielu przypadkach zastąpią firmy kurierskie, dostarczając przesyłki szybko, bezpiecznie i bez najmniejszych opóźnień.

Ciekawostką może być testowanie dronów do gaszenia pożarów – w Polsce realizowany jest test wykorzystania dronów w jednej ze straży pożarnych. Polscy wynalazcy stworzyli drona na wodór – jest cichy oraz innowacyjny. Większość dronów napędzana jest głośnymi silnikami spalinowymi, natomiast modele napędzane na baterie latają bardzo krótko – większość wytrzymuje w locie do 15 minut.


Przydatne dodatkowe funkcje w dronach

Jeżeli zależy nam na dodatkowych rozwiązaniach i zwiększeniu możliwości naszego sprzętu, wówczas warto zaopatrzyć się model dysponujący m.in.:

  • akcelerometrem – dzięki temu rozwiązaniu możemy ustalić położenie drona, przez co zyskujemy dodatkową możliwość korygowania orientacji rejestrowanego obrazu w sposób automatyczny;
  • modułem GPS – możliwość ustalania na bieżąco położenia drona, co jest szczególnie przydatne przy rejestrowaniu video na dużych obszarach, gdzie nie mamy kontaktu wzrokowego z naszym sprzętem oraz przy planowaniu jego dłuższych tras;
  • łącznością wi-fi – bardzo przydatna funkcjonalność, pozwalająca na sterowanie ustawieniami oraz funkcjami kamery za pomocą urządzenia mobilnego w postaci tableta czy smartfona;
  • żyroskopem – kontrola położenia kątowego poprzez wykonywanie jego cyklicznych pomiarów, ewentualnej korekty celem utrzymania prawidłowego pierwotnego położenia i zachowania stabilności konstrukcji, co jest szczególnie istotne przy chęci uzyskania możliwie jak najlepszej jakości obrazu z kamery;
  • magnetometrem – ten wbudowany przyrząd pozwala mierzyć wszelkie zmiany pola magnetycznego w zakresie ich kierunku oraz wielkości, przez co możemy dzięki niemu rejestrować obiekty o właściwościach ferromagnetycznych. W zależności od stopnia jego zaawansowania oraz czułości możliwości pomiarowe mogą się znacząco różnić;
  • czujnikiem ciśnienia – przydatne rozwiązanie, badające prędkość powietrza i mierząc wartości ciśnienia atmosferycznego. Z reguły przed lotem sensory wymagają odpowiedniej kalibracji, wykonywanej w sposób cyfrowy;
  • czujnikiem wysokości – dzięki niemu możemy stabilizować lot na zadanej przez nas wysokości;
  • kontrolą prędkości – możemy dzięki temu rozwiązaniu ustalić całkowitą prędkość przelotową, czyli inaczej średnią.

Obecnie produkowane nowoczesne drony wyposażone są często w wiele rozwiązań nawigacyjnych, a tym samym ułatwiających precyzyjne planowanie trasy przelotu oraz punktów kontrolnych za pomocą urządzenia mobilnego – laptopa, smartfona czy też tableta.


Przeznaczenie drona z kamerą

drony z kamerąZakup drona nie stwarza najmniejszych problemów – można je kupić w sklepach tradycyjnych, internetowych, na portalach aukcyjnych. Dla osób początkujących rekomendowane są najtańsze egzemplarze celem nauki pilotażu, bez kamery (sterowanie dronem z kamerą przez osobę bez doświadczenia często kończy się uszkodzeniem sprzętu, kamery również).

Drony mające na wyposażeniu kamerę to przeważnie Quadrocoptery (rzadziej Hexacoptery czy też Octocoptery). Modele przeznaczone dla dzieci i początkujących kosztują zazwyczaj w granicach od 200 zł do około 1000 zł. Maksymalny czas lotu na bateriach wynosi przeważnie poniżej 15 minut – zazwyczaj jest to 6-12 minut. Maksymalna prędkość lotu, jaką osiągają, to średnio 5-8 m/s. Waga dronów dla początkujących nie przekracza zazwyczaj 1 kg.

Profesjonalne drony z kamerą potrafią osiągać prędkości maksymalne rzędu nawet 20-25 m/s, ich czas lotu przekracza 15 minut, a waga to z reguły przynajmniej 2 kg, co pozwala na zamontowanie lepszej kamery HD lub kamery Gopro. Prędkości wznoszenia i opadania dochodzą odpowiednio nawet do 20 km/h i 15 km/h.

[ Aktualizacja zestawienia - październik 2024 ]

Drony profesjonalne z kamerą RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych dronów z kamerą do zaawansowanych zastosowań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco, każdego dnia.


Drony są coraz częściej wykorzystywane do dokumentowania strat, które spowodowały żywioły, pozwalają badać skażenie atmosfery, stan upraw, rurociągi oraz linie energetyczne. Filmowcy wykorzystują również je do wykonywania zdjęć i filmowania miejsc, które są trudno dostępne.


Astronomiczne zapytania:

  • dron
  • dron z kamerą
  • jaki dron do 1000 2019
  • dron z dobrą kamerą
  • drony z kamerą
  • cichy dron z kamerą
  • dron z możliwością podczepienia kamery
  • dron z bardzo dobra kamerka do 700zl
  • dron 4 k co polecacie
  • Jaki dron do GoPro 8

Inne artykuły astronomiczne i rankingi sprzętu obserwacyjnego



17 opinii o “Dron z kamerąAktualności, poradniki i rankingi na Odkrywcyplanet.pl 2023

  1. Leon

    A może
    Parrot bebop: youtube.com/playlist?list=PL5LG1oNFIunDQTJecujStXpJDa4f6YWSh
    Nie widzialem lepszej stabilizacji obrazu a na dodatek HD

    Reply
  2. Mandanda

    Jeżeli chodzi o drony z kamerą, to w porównywarce Skąpiec chyba jest najbardziej rozbudowana oferta. Albo inaczej – tam można łatwo i intuicyjnie pofiltrować, co nas tak naprawdę interesuje. Bo amatorski dron z kamerką może kosztować od kilkuset do spokojnie grubych kilkunastu tysięcy złotych. Na sam początek na potrzeby nauki taki sprzęt do 200-250 zł w zupełności wystarczy – to może być przykładowo Hubsan X4 H107 czy też nieco droższy Syma X5C.

    Reply
  3. Krzyś

    Wiem że nie wiele osób chce się bawić w składanie drona ale są też takie gdzie kamerkę można osadzić – sportową. Imho to najlepsza opcja ponieważ można dobrać sobie jakość kamery pod swoje preferencje + kamerę zawsze można wyjąć i cieszyć się nią na wakacjach itd. 🙂 Sam tak mam i polecam. Kamera wcale nie musi być jakaś kosmiczna mam jakąś kamerkę AEE za 400 ale w FULL HD spisuje się świetnie. Zawsze też można się pokusić o kamerę ze stabilizacją czy innymi bajerami. Dużo teraz tego jest.

    Reply
  4. Stachu

    Własnie przeglądam sobie różne drony w necie, bo chce kupić prezent mojemu chrzaśniakowi. Tylko zastanawiam się czy taki dron za 300-400zł to dobry pomysł i czy on w ogóle się uniesie… Moim zdaniem lepiej od razu zainwestować w coś lepszego, bo różne zdania słyszałem o tych tańszych dronach… chyba że się mylę, wtedy mnie poprawcie 😉

    Reply
  5. manki

    Nie zdawałam sobie sprawy z tego,że drony z kamerą są tak potrzebne i bardzo pomagają w ekstremalnych warunkach. Tak jak autor artykułu napisał, w czasie pożarów, powodzi czy innych kataklizmów. Z bezpiecznej odległości i od razu można sprawdzić duży obszar terenu.

    Reply
  6. Makaron

    Bardzo lubię oglądać na YouTubie vlogi z użyciem dronów. Mogę polecić serdecznie kanał Gonciarza, kręci codziennie vlogi z Japonii, bo tam właśnie mieszka. Profesjonalne i ciekawe filmy. Widok Tokio z drona jest przepiękny!

    Reply
  7. miriamik

    Marzy mi się taki dron! Jestem pewien, że w połączeniu z kamerą można dzięki niemu tworzyć naprawdę świetne filmy! Chociaż muszę powiedzieć, że gdybym miał już takiego drona za kilka tysięcy złotych, to trochę bałbym się nim latać:P

    Reply
  8. grześ

    Dron z kamerą do gopro zdecydowanie marki Syma, mam takiego drona i już dwa lata spisuje się super. Co najważniejsze nie jest to badziew tylko jest wykonany z dobrych materiałów i dobrej jakości części. Najważniejsze, żeby na początku ogarnąć samo sterowanie i na starcie nie zepsuć takiego sprzętu bo to nie tania zabawka. Masa filmików na internecie zdecydowanie ułatwia sprawę.

    Reply
  9. Antek

    Czasami zdarza się dedykowana kamera full hd do drona i jest serio dobrej jakości. Takie zabawki już trochę kosztują i jeżeli ktoś się nastawia na filmowanie z drona warto obejrzeć jakieś filmiki czy próbki nagrań takiego sprzętu by potem się nie zawieść.

    Reply
  10. Wojtek

    Osobiście mam drona i odkąd nauczyłem się latać, robię coraz lepsze ujęcia i bardzo się w to wkręciłem. Nie jest to tanie hobby, a tym bardziej, jeżeli coś się zepsuje to naprawa kosztuje krocie, a często kończy się to tym, że musimy kupić nowy sprzęt, więc trzeba bardzo uważac.

    Reply
  11. mateusz

    Syn dostał drona w zeszłym roku na urodziny i powiem szczerze, że od tej pory sam się tym zaraziłem i każdy teraz ma swojego. Na początku to była czarna magia, ale potem z każdym treningiem szło tylko lepiej. Fajna zabawa, ale czasami potrafi odchudzić portfel jak się chce coś ulepszyć.

    Reply
  12. Kamil

    Dron z kamerą to fajna sprawa, lubię czasami jadąc poza miasto, chociażby pod namioty zabrać i trochę się pobawić. Robi to potem duże wrażenie, jak zgra się filmy i pokaże znajomym, bo ujęcia nagrane za pomocą drona to poezja. Co do sterowanie to nie ma w tym filozofii, trzeba trenować i samo przyjdzie.

    Reply
  13. Arek

    Kupiłem takiego drona około miesiąca temu i powiem szczerze, że nie myślałem, że tak szybko będę umiał się tym sprawnie posługiwać. Kilka godzin treningu i wszystko jasne. Warto najpierw potrenować samo startowanie w domu w pokoju.

    Reply

Dodaj opinię