Dron na początek

Astronomia: Sprzęt obserwacyjny 32 714 13

Drony do 1000 złDron jest urządzeniem przypominającym latającą zabawkę, która może być wyposażona w kamerę. Zdalne sterowanie umożliwia chociażby nagranie filmu z wyższej perspektywy.

Poszczególne modele różnią się przeznaczeniem oraz posiadanymi funkcjami. Dla amatora w zupełności powinien wystarczyć nieskomplikowany i niedrogi dron, dzięki czemu znacznie łatwiej opanujemy jego sterowanie.


Jaki dron dla osoby początkującej?

Osoby początkujące kupują mniej skomplikowane drony (określane także jako samoloty bezzałogowe), sterowane za pomocą specjalnych pilotów, które stanowią element zestawu. Na początek wybieramy model łatwy w obsłudze, niedrogi, lekki, do którego można dodać kamerę lub aparat cyfrowy, podczepiając te urządzenia tak, jak życzy sobie tego producent. Wizyta w sklepie i długa rozmowa ze sprzedawcą, poszukiwanie porad w internecie oraz czytanie specyfikacji technicznej są zdecydowanie najlepszym wyborem – ekspert poradzi, poleci, rozwieje wątpliwości. Do wyboru mamy kilka rodzajów: hexacoptery, quadrocoptery, octocoptery oraz modela jeżdżące. W ofercie znajdują się także drony z kamerą oraz bez kamery.

Dron dla dziecka jest zabawką edukacyjną, godną uwagi i starannie wybieraną przez rodziców. Dzięki niemu dziecko ćwiczy koordynację ruchową. Dron dla początkującego nie powinien być zbyt drogi – wystarczy kupić urządzenie za 100-200 złotych – są to malutkie urządzenia mieszczące się na ludzkiej dłoni. Droższe drony nadają się dla osób dorosłych. Dron do nauki powinien być nie tylko niedrogi, ale też łatwy w obsłudze, który można szybko uruchomić i bardzo łatwo nim sterować. Dron do 200 złotych można kupić w sklepach z zabawkami. Dobre firmy pozwalają zakupić drony, wypróbować je i oddać w terminie do 14 dni, o ile okaże się on nieodpowiedni dla danej osoby. Urządzenia mają gwarancję, co oznacza, że w razie awarii mogą być naprawiane przez ekspertów nieodpłatnie. Gwarancja trwa zazwyczaj jeden rok.

Dla osoby początkującej w zupełności wystarczy dron zabawka lub mini dron. Warto wiedzieć, że drony to nie tylko urządzenia latające – mogą być również drony naziemne lub wodne. Amatorskie drony są typem urządzeń rozrywkowych – na niektórych z nich można zamontować kamerę (lub też takowy model jest w nią wyposażony), jednak nagrane filmy nie mają zbyt wysokiej jakości. Należy pamiętać, że szczególnie niewielkie drony są bardzo podatne na wiatr, przez co mogą wykonywać niekontrolowane ruchy.

Z kolei drony półprofesjonalne są trudniejsze w pilotażu niż drony rozrywkowe ze względu chociażby na mnogość dostępnych funkcji oraz możliwości.

Trzecia grupą są urządzenia profesjonalne, przeznaczone dla osób, które wcześniej miały kontakt z tego typu sprzętem lub planują używać ich bardzo często między innymi w celach zarobkowych jako np. dron do filmowania uroczystości.Na co zwrócić uwagę kupując dron po raz pierwszy?

Idąc do sklepu musimy wiedzieć o tym, że dostępne są drony 4,6 i 8-śmigłowe. Od ich liczby zależy jak długo urządzenie będzie potrafiło unosić się w powietrzu oraz stopień jego stabilności. Oprócz tego, co jest widoczne na zewnątrz, powinniśmy zwrócić uwagę na parametry i cechy urządzenia, takie jak:

 • maksymalny czas lotu, który zależy od posiadanych przez urządzenie baterii. Urządzenie powinno potrafić unieść się w powietrzu na około 20-30 minut. Krótszy czas uniemożliwi nam nagranie filmu;
 • jakość kamery – możemy kupić dron z kamerą lub dokupić ją osobno. Zawsze pamiętajmy, aby nagrywała ona w jakości HD. Im większa ilość klatek na sekundę tym lepiej. Tu wszystko zależy od tego, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na sprzęt;
 • rodzaj sterowania – najłatwiejsze w obsłudze są modele wyposażone w kontrolery;
 • odporność na wstrząsy – cecha ta związana jest bezpośrednio z jakością urządzenia;
 • dostęp do części zapasowych – kupując sprzęt tego typu może szybko okazać się, że pewne elementy będą wymagały wymiany już po pierwszym użyciu. Upewnijmy się więc zawczasu, czy sprzedawca posiada w ofercie dodatkowe skrzydła.

Możliwości tanich dronów: do 200 zł

Najtańsze na rynku drony to idealna zabawka na początek dla dziecka. Modele te to proste konstrukcyjnie urządzenia, które w większości przypadków pozbawione są kamery. Cechują się krótkim czasem lotu (najczęściej 5-6 minut, maksymalnie do 10 minut), ponadto rozwijają one niewielką prędkością przelotu, wynoszącą kilka m/s.

Jednak nawet już w najprostszym dronach spotkamy z powodzeniem żyroskop pozwalający na stabilizację poziomą urządzenia oraz barometr kontrolujący wysokość i dający możliwość automatycznego lądowania. Sterowanie może odbywać się za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie, rzadziej mamy do dyspozycji nadajnik. Ograniczenia tanich dronów dotyczą również ich maksymalnego zasięgu, wynoszącego z reguły do 80-100 metrów.

Drony do 200 zł RANKING

[ Aktualizacja zestawienia - maj 2024 ]

Najchętniej wybierane drony w cenie do 200 zł w sklepach online. Zestawienie jest aktualizowane na bieżąco.

W przypadku dronów oferowanych w tym przedziale cenowym czas lotu trwa zazwyczaj do 15 minut.


Siła drona, czyli co o dronach wiedzieć warto

Drony są rodzajem samolotów, którymi steruje się dzięki pilotowi lub telefonowi komórkowemu. Im dronów więcej, tym lepszy biznes robią firmy produkujące takie urządzenia – w tej dziedzinie jednak panuje całkiem spora konkurencja. Drony wkroczyły na rynek przebojem, zajmując na nim stałe miejsce. Używane były najpierw przez wojsko, później przez firmy prywatne, a dzisiaj są wykorzystywane przez osoby prywatne.

Jakość dronów poprawia się, a ich ceny spadają. Coraz częściej są wykorzystywane do celów komercyjnych, na przykład do przenoszenia sprzętów na dużą odległość, dostarczania paczek, robienia zdjęć i kręcenia filmów z dużej wysokości. Ułatwiają życie i pozwalają wyrobić koordynację ruchów i refleks. Drony bez kamery nadają się idealnie dl nauki latania. Kupują je przeważnie osoby prywatne. Firmy wolą drony z dodatkowymi opcjami oraz kamerami.


Możliwości tanich dronów: do 300 zł

Czym różnią się modele w przedziale cenowym 200-300 zł od tych najtańszych? Przede wszystkim w tej kwocie zdecydowanie częściej znajdziemy dron wyposażony w kamerę, dysponującą z reguły jakością VGA 0,3MPx. Ponadto przy zasięgu oscylującym w granicach 100 metrów otrzymamy sprzęt zdolny nawet do 30-minutowych przelotów (najlepsze modele w tej półce cenowej), a to dzięki bateriom cechującym się większą wydajnością.

Do zestawu otrzymamy także więcej akcesoriów w postaci np. adapterów USB, dodatkowych śmigieł i osłon na nie czy też kilku dodatkowym akumulatorów. Wartym uwagi rozwiązaniem będzie akcelerator na wyposażeniu niektórych dronów do 300 zł, skutkujący lepszym przyspieszeniem już od startu.

Drony do 300 zł RANKING

[ Aktualizacja zestawienia - maj 2024 ]

Najchętniej wybierane drony w cenie do 300 zł w sklepach online. Zestawienie jest aktualizowane na bieżąco.


Drogie drony na rynku kosztują nawet powyżej 10 000 złotych, a najdroższe modele są dostępne dla nielicznych – ich koszt przekracza 20 000 złotych. Jest to spora kwota, ale jakość i poziom skomplikowania takiego urządzenia sprostają oczekiwaniom najbardziej wybrednym. Drogie drony naszpikowane są elektroniką jak najbardziej nowoczesne sprzęty.

Podsumowując, drony dostępne są na rynku w szerokim wachlarzu i dużym wyborze. Nie każda osoba ma fundusze umożliwiające zakup drogich dronów, ale na najtańsze modele stać każdego. Popularne stały się drony wykorzystywane do celów sportowych, czyli do wyścigów. Takie drony są lekkie, zwrotne i zapewniają użytkownikom niezwykłe, wyjątkowe wrażenia.


Możliwości tanich dronów: do 500 zł

Większe wymiary w kwotach od 300 zł do 500 zł wymagają zastosowania mocniejszego zasilania, szczególnie gdy na pokładzie quadrocoptera lub hexacoptera znajduje się kamera. Zdarza się często, że znajdziemy w tej cenie model wyposażony w kamerę dysponującą rozdzielczością video HD, z prędkością nagrywania do 30 fps.

Wydajniejszy napęd to możliwość osiągania większych prędkości przelotowych dochodzących do 10 m/s. Wyposażenie w postaci akcelerometru czy też barometru jest już standardem, podobnie jak możliwość sterowania ze smartfona wyposażonego w system operacyjny Android.

Drony do 500 zł RANKING

[ Aktualizacja zestawienia - maj 2024 ]

Najchętniej wybierane drony w cenie do 500 zł w sklepach online. Zestawienie jest aktualizowane na bieżąco.


W modelach oferowanych w kwotach rzędu 400-500 zł można znaleźć już drony mające czas lotu powyżej 15 minut.

Może warto zatem kupić drona i poczuć smak wielkiej przygody z wykorzystaniem takiego urządzenia? Przy wyborze konkretnego modelu zapoznajmy się z jego możliwościami, funkcjami oraz wyposażeniem dodatkowym.

Za rok lub dwa drony na pewno będą wykorzystywane do różnych celów. Jest to więcej niż pewne. Użytkownicy mogą monitorować rynek dronów i sprawdzać jakie kolejne zastosowania tego urządzenia pojawiają się na świecie.


Drony do 1000 zł RANKING

[ Aktualizacja zestawienia - maj 2024 ]

Najchętniej wybierane drony w cenie do 1000 zł w sklepach online. Zestawienie jest aktualizowane na bieżąco.


Podsumowanie

Zanim zdecydujemy się na zakup drona przemyślmy, czy będziemy z niego korzystali w warunkach domowych, czy raczej na zewnątrz. Od tego zależy wielkość urządzenia. Mały dron jest przeznaczony do pomieszczeń, z kolei większy może być wykorzystywany na dużej przestrzeni – najlepiej na świeżym powietrzu.


Astronomiczne zapytania:

 • jaki dron na początek
 • jaki dron kupić na początek

Inne artykuły astronomiczne i rankingi sprzętu obserwacyjnego13 opinii o “Dron na początekAktualności, poradniki i rankingi na Odkrywcyplanet.pl 2023

 1. herezy

  Szukam jakiegoś w miarę solidnego drona dla początkującego. Mój budżet to 200-300 zł max. Da się jakiś przyzwoity sprzęcik wykombinować, który w powietrzu wytrzyma dłużej niż 10 minut? 🙂

  Reply
 2. Maciek

  Uwielbiam bawić się dronem! Jestem początkujący i robię to bardziej dla funu, ale chciałbym tworzyć filmy co raz bardziej profesjonalne i umieszczać je na YouTube. Jeżeli ktoś miałby jakieś wskazówki jak tworzyć lepsze filmy i jaki sprzęt wybrać to proszę o komentarz.

  Reply
 3. Mikołaj

  Drogi Maćku! Zachęcam Cię do oglądania na YouTubie kanału vlogowego Gonciarza. Facet robi na prawdę porządne rzeczy i fanie przy tym gada. Myślę, że mógłbyś nauczyć się paru rzeczy od niego, ponieważ robi on dużo ujęć swoim dronem i widać, że zna się na robocie.

  Reply
 4. kubi

  Miałem kiedyś taki dron dla amatorów. Dałem za niego niecałe 200 złotych i do dzisiaj żałuję. Nie dość, że dron latał bardzo nisko, to jeszcze byle podmuch wiatru rzucał nim na lewo i prawo. Wydaje mi się, że lepiej dołożyć kilkaset złotych i kupić coś solidnego, co naprawdę pozwoli nam cieszyć się z latania.

  Reply
 5. Bartek

  Na początek zawsze warto kupić drona do max 200-300 zł zeby nauczyć się go obsługiwać bo wbrew pozorom nie jest to takie proste;) Sam miałem spory problem ale metodą prób i błędów jakoś się udało. Strasznie mi na tym zależało bo jestem fotografem i czaiłem się na lepszy model z e-oko.pl który będę mógł wykorzystywać na sesjach zdjęciowych

  Reply
 6. kamil

  Dron na początek, przede wszystkim mały. Sprawdzi się świetnie dla początkującego i dziecka. Trzeba nauczyć się nim latać w małych przestrzeniach, żeby dopiero potem móc przejść na większy format. Filozofii nie ma i nie jest to trudne, ale potrzeba trochę czasu, żeby dojść do wprawy.

  Reply
 7. Kawusia

  Dla początkujących to najlepiej takie tanie mini drony. Łatwo się nimi nauczyć latać i przede wszystkim są lekkie i bardziej zwrotniejsze, co zachęca użytkownika do trenowania latania. W późniejszym etapie łatwiej się jest przesiąść na droższe, zazwyczaj stabilniejsze drony 😉

  Reply
 8. DrHenio

  Ważną kwestią w takim czasie jest czy osoba, zainteresowana zakupem takiego sprzętu już wcześniej się z nim spotkała i dlaczego chce go kupić no bo rzecz jasna jeżeli jest to sprawa nie przemyślana to chyba każdy wie, że odpowiedź co do tego jest prosta 🙂 Jeżeli posiadasz jakieś tam, chociaż minimalne doświadczenia w kwestii dronów, wiesz, że to Twoja bajka i że szybko Ci się nie znudzi to możesz kupić coś prostego ale za wyższą cenę dobry sprzęt znajdziesz np. w sklepie MDRON – mdron.pl/index.html. Jeżeli natomiast jest to tylko próba sił i zainteresowań nie przesadzaj, bo po czasie może okazać się, że wydałeś pieniądze bez sensu a latanie dronem tylko chwilowo Cię fascynowało. Podsumowując – Warto się dobrze zastanowić zanim się coś kupi.

  Reply
 9. Jasiek

  Na początek takiego drona warto kupić coś tańszego, czego nie będzie szkoda jak się rozbije, czy zepsuje. Fajną sprawą jest to, że można ćwiczyć latanie praktycznie wszędzie, nawet w pobliskim parku. Czasami wymaga to sporo czasu, żeby dojść do wprawy, ale prędzej czy później będziemy dobrymi operatorami.

  Reply
 10. Marek

  Kupiłem za 3 stówki drona Overmax i jak na początek wydaje się być okej. Wiadomo, te wersje kosztujące 2000zł i wzwyż dają dużo więcej możliwości, ale jako pierwszy sprzęt bałbym się po prostu czegoś takiego używać. Pozdrawiam, Marek.

  Reply
 11. czerny.slawek

  taki dron na początek jest spoko – Dron Syma X5UW-D-FPV (Kamera HD720p, planer lotu i wiele trybów lotu), a potem jak się już nauczymy nim obsługiwać, to można sobie pozwolić na droższą i większą wersję.

  Reply
 12. MrBones

  Ja jestem początkującym, laikiem jeśli chodzi o drony. Od września testuję X-bee drone 9.0 GPS z overmax i jestem w nim zakochany. Spełnia wszystkie moje wymagania. A kto wie, może za jakiś czas kupie drugi do kolekcji 😉

  Reply
 13. KamIl

  Piszecie że link jest do drona do 1000zł, otwierasz linka który miał cię zaprowadzić do Mavica Air 2 a tam co UBEZPIECZENIE na MAVICA AIR 2S czyli inny model. Nieźle się tam bawicie ale byście chociaż ludzi w błąd nie wprowadzali. Mavic Air 2 kosztuje na ten moment w okolicach 4000zł a Mavic Air 2S ponad 5000zł. A poza tym chyba żeby kupować na coś ubezpieczenie wypadło by to coś mieć w tym przypadku drona.

  Reply

Dodaj opinię