Jaki dron do 500 zł najlepiej wybrać?

Astronomia: Sprzęt obserwacyjny 1 601 0

Decydując się na zakup odpowiedniego dla nas drona bierzemy z reguły pod uwagę przede wszystkim parametry techniczne, na podstawie których powinniśmy wybrać optymalny i najlepszy model. Dysponując jednak ograniczonym budżetem krąg poszukiwać znacząco się zawęża – w dzisiejszej publikacji nasze rozważania poświęcimy dronom w cenie do 500 zł.

Jakie techniczne możliwości posiadają drony w tej kwocie? Co mogą nam zaoferować najlepsze z nich? Czy cena oscylująca wokół 500 zł wystarczy do zakupu całkiem dobrego drona? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem zakupowym oraz rankingiem modeli dostępnych w cenie do 500 zł.


[ Aktualizacja zestawienia - czerwiec 2024 ]

[TOP10] Drony do 500 zł w Rankingu

Ranking TOP10 najchętniej wybieranych dronów do 500 zł. Zestawienie jest aktualizowane na bieżąco.


Możliwości wyboru i przeznaczenie drona

Segment zawierający propozycje oscylujące w budżecie do 500 zł jest na tyle obszerny, że każdy z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie. Należy jednak pamiętać o raczej niewielkich możliwościach lotniczych drona, w tym przede wszystkim jego niskiej masie oraz skromnym wyposażeniu, który determinuje przeznaczenie sprzętu.

Będzie to dobry propozycja drona na początek – na prezent dla dziecka czy też w przypadku osób dopiero co rozpoczynających przygodę z ich obsługą.


Producenci dronów do 500 zł

Obszerny wybór powoduje, że w kwocie do 500 zł mamy możliwości zakupu drona oferowanego również przez znane i cenione marki, posiadającego duże doświadczenie w tym segmencie. Można tutaj wspomnieć chociażby o takich producentach, jak DJI, Syma, Parrot, Carrera czy też Hubsan.

W ofercie znajdziemy także propozycje m.in. od marki Overmax, Walkera, Zoopa, Sphero, Revell, MJX, Ansmann, Quer, Xiaomi, Forever, Propel, Denver, JJRC, Gear2play, Spin Master, Silverlit, uGo, Jamara, XciteRC, Eachine oraz MakeBlock.Rodzaj drona

Zdecydowana większość dronów oferowanych w kwocie do 500 zł to dobrze znane quadrocoptery, niekiedy znaleźć można również modele jeżdżące, ze zdalnym sterowaniem. W tym przedziale cenowym rzadkością są natomiast hexacoptery. Jeżeli marzy nam się właśnie hexacopter, wówczas powinniśmy raczej przeznaczyć na jego zakup znacznie większy budżet.


[ Aktualizacja zestawienia - czerwiec 2024 ]

TOP3 Quadrocoptery do 500 zł w Rankingu

Najchętniej wybierane drony typu quadrocopter w cenie do 500 zł.


Jakie parametry techniczne drona do 500 zł?

Przyjrzyjmy się teraz kryteriom technicznym, które należy brać pod uwagę przy wyborze najlepszego możliwego drona do 500 zł.

 • Obecność kamery – z większości modeli oferowanych w tej cenie znajduje się już ona w standardzie, jednakże w przypadku dronów, gdzie cena zbliża się do 500 zł, mamy już lepsze kamery 720p przynajmniej 5.0 MPix. W tańszych konstrukcjach (do 200-250 zł) są to kamery co najwyżej z reguły 2.0 MPix.
 • Waga drona – sprzęt wyposażony w kamerę to konstrukcja ważąca najczęściej przynajmniej 150 gramów, z kolei najmniejsze konstrukcje jej pozbawione nie przekraczają z reguły 100 gramów.
 • Zasięg i czas lotu – są ściśle skorelowane z wagą drona, jak również pojemnością akumulatora (najczęściej litowo-polimerowy). Modele wyposażone w kamerę ważą z reguły więcej, natomiast dobry sprzęt do 500 zł oferuje nam zasięg przynajmniej 80-90 metrów, z czasem lotu z reguły co najmniej 8 minut.

 • Zobacz również: Jaki Dron z kamerą wybrać? Poradnik i Ranking dronów wyposażonych w kamerę


 • Łączność bezprzewodowa – zdalne sterowanie dronem wymaga wbudowanego modułu łączności, która umożliwia obsługę za pomocą bluetooth oraz wifi w paśmie 2,4 GHz. To obecnie standard w sprzęcie tego typu. Sterowanie może się odbywać za pomocą dołączonego do zestawu pilota lub też przy wykorzystaniu dedykowanej zainstalowanej aplikacji na naszym smartfonie.
 • Stabilizacja lotu i obrazu – o te aspekty powinien zadbać żyroskop oraz stabilizator czy też gimbal (jeżeli znajduje się na wyposażeniu drona). W tańszych modelach może zabraknąć lokalizatora GPS, jednak możemy liczyć na barometr zapewniający stabilizację pionową.
 • Maksymalna prędkość lotu – z reguły nie wynosi ona maksymalnie 8 m/s, jednak na potrzeby dziecka i osoby początkującej z pewnością będzie wystarczająca.
 • Przydatne inne funkcje – sporym ułatwieniem będzie chociażby funkcja automatycznego startu oraz lądowania, a także w przypadku utraty łączności funkcję powrotu do miejsca startowego. Niezbędny będzie także m.in. magnetometr, akcelerometr, żyroskop, sensory.
 • Dodatkowe akcesoria – warto, aby w zestawie zawierającym drona znalazły się również zapasowe skrzydła, instrukcja obsługi z programem do nauki latania czy też pokrowiec lub etui.

[ Aktualizacja zestawienia - czerwiec 2024 ]

[TOP5] Drony z żyroskopem do 500 zł w Rankingu

Ranking TOP5 najchętniej wybieranych dronów do 500 zł, wyposażonych w żyroskop. Zestawienie jest aktualizowane na bieżąco.


Astronomiczne zapytania:

 • dron za 500 zł
 • porównanie dronów do 500 zł

Inne artykuły astronomiczne i rankingi sprzętu obserwacyjnegoDodaj opinię