Jaki statyw do telefonu najlepszy? Ranking TOP12 ze statywami na telefon do nagrywania! [Poradnik]

Astronomia: Sprzęt obserwacyjny 207 1

W czasie ostatniej dekady nastąpił bardzo wyraźny wzrost zainteresowania fotografią przy wykorzystaniu smartfonów. Coraz lepsze aparaty montowane w telefonach sprawiły, że wiele modeli nie odbiega tak znacząco od wysokiej klasy sprzętu do fotografowania i filmowania (przynajmniej w tych podstawowych i wykorzystywanych przez amatorów zastosowaniach).

Nowoczesny sprzęt to jednak nie wszystko. Możemy za pomocą prostych udogodnień znacząco zwiększyć możliwości naszego telefonu wykorzystując np. do naszej sesji w plenerze statyw do smartfona.

Wyposażone w charakterystyczne trzy składane nogi statywy do telefonu pozwalają zachować stabilność aparatu smartfona, a uchwyt znajdujący się w górnej części konstrukcji utrzymuje go nieruchomo w odpowiedniej pozycji. Przeguby na odnóżach dają możliwość obracania i przechylenia urządzenia.

Najbardziej znacząca różnica między statywami do telefonów a tymi do lustrzanek cyfrowych i innych aparatów fotograficznych polega na tym, że te drugie są zwykle większe i solidniejsze, ponieważ waga aparatu i dodatkowych obiektywów jest znacząco większa niż w przypadku smartfona. Jednak główne oferowane funkcje pozostają takie same – stabilizacja urządzenia i umożliwienie wykonywania dobrze wykadrowanych ujęć.

Jakie zatem parametry brać pod uwagę chcąc wybrać dobry statyw do naszego smartfona? Czy dowolny model statywu będzie wystarczający do fotografowania i filmowania telefonem? Postaramy się pomóc w wyborze i zakupie.

Jakie informacje znajdziemy w publikacji?

Statywy na telefon – Ranking 12 najlepszych

[ Aktualizacja zestawienia - kwiecień 2024 ]

Prezentujemy statywy do nagrywania telefonem, które są najchętniej kupowane. Zestawienie obejmuje TOP12 modeli.

8 #  Plente Uniwersalny statyw z samowyzwalaczem bluetooth do aparatów kamer smartfonów max 2kg z pilotem mc-165

Plente Uniwersalny statyw z samowyzwalaczem bluetooth do aparatów kamer smartfonów max 2kg z pilotem mc-165 Najniższa Cena Online OpisUniwersalny statyw 1/4" Maclean, do aparatów, kamer, smarfonów, max. 1050mm, max.2kg, samowyzwalacz BT, MC-165 Wysokiej jakości statyw z regulowaną wysokością, wspaniały dla użytkowników smartfonów, kamer sportowych, niedużych kamer oraz aparatów cyfrowych. Jego budowa zezwala na zrównoważone postawienie na nierównych powierzchniach, co gwarantuje wysoką jakość fotografii i filmów. Dzięki niewielkim wymiarom, statyw można wziąć ze sobą dosłownie wszędzie, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób podróżujących. Do zestawu dołączony jest także pokrowiec. Statyw wyposażony jest w śrubę fotograficzną ", co nieskomplikowane zamocowanie aparatu albo kamery zaopatrzonej w mocowanie o takim rozmiarze. W dodatku na dołączonym uchwycie można zamocować smartfon o szerokości od 55 do 85 cm. Regulowana wysokość zezwala na dopasowanie statywu do jednostkowych potrzeb, dzięki czemu można uzyskać nadzwyczajne ujęcia w każdej sytuacji. Pilot Bluetooth po sparowaniu ze smartfonem pozwala na realizowanie zdjęć z odległości do 10 m. Pilot kompatybilny jest z urządzeniami z systemami operacyjnymi Android i iOS.Obciążenie (maks.)2nadaje się doUniwersalny statyw do aparatów, kamer, smarfonów, lamp pierścieniowychAkcesoria w zestawieUniwersalny statyw do aparatów, kamer, smarfonów, lampy pierścieniowych Maclean MC-165Samowyzwalacz BTUchwyt na telefonPokrowiecInstrukcja obsługiOpakowanie producentawymiarydostosowywana wysokość: min 36 cm, maks. 102 cm Wysokość po złożeniu: 35 cmPozostałe właściwościoptymalny do zamocowania aparatów, kamer, smartfonów, lamp pierścieniowych Regulacja wysokości od 36 do 102 cm Dzięki swej konstrukcji może stać na nierównych powierzchniach zaimplementowana poziomica Bezprzewodowy samowyzwalacz Bluetooth W komplecie uniwersalny uchwyt na smartfon - optymalny do telefonów o szerokości od 5,5 do 8,5 cm Możliwość zamocowania sprzętów z gwintem 1/4" Niska waga i małe wymiary pozwalają na zabranie go ze sobą dosłownie wszędzie Do zestawu dołączony jest pokrowiec, usprawniający transport
 • Producent Plente 

10 #  STATYW STOŁOWY SOLID DO SMARTFONÓW I APARATÓW

STATYW STOŁOWY SOLID DO SMARTFONÓW I APARATÓW Najniższa Cena Online zrównoważony i statyw stołowy do smartfonów i aparatów. Może być w dodatku użytkowany jako selfie stick do robienia fotografii i nagrywania filmów. stabilna i konkretna obróbka przy użyciu wysokiej jakości materiałów i komponentów skręcanych, zamiast komponentów klejonych, zapewnia długofalowe używanie statywu Głowica kulowa pozwala na wyśmienite ustawienie aparatu do realizowania zdjęć o orientacji pionowej i poziomej Kompaktowy format, świetny do używania w podróży, na urlopie, na wycieczkach plenerowych System 2w1 do smartfonów, gwint uniwersalny 1/4 Nogi statywu posiadają dostosowywaną długość, do wyboru 5 stopni regulacji nietrudna regulacja długości nóg przy pomocy suwaka Nogi statywu można indywidualnie regulować,przypasować statyw do zróżnicowanych podłoży Do smartfonów o szerokości z przedziału 5,9 9,0 cm Podwójnie składany uchwyt na smartfon, dzięki temu po złożeniu statyw zajmuje mało miejsca Gumowa wyściółka wewnątrz uchwytu zabezpiecza smartfon przed zarysowaniem Nogi zakończone antypoślizgowym materiałem dla utrzymania stabilności na gładkich i śliskich powierzchniach Zintegrowana poziomnica, umieszczona w głowicy Aluminiowe wkładki i plastik umocniony nylonem dla uzupełniającej stabilności Statyw może być wykorzystywany jako statyw stołowy Statyw może być na dodatek stosowany jako selfie stick: perfekcyjny do robienia zdjęć i nagrywania filmów
 • Producent HAMA 

Już zakup budżetowego modelu statywu do telefonu pozwoli znacząco zwiększyć komfort fotografowania i nagrywania wideo. Za kwotę kilkudziesięciu zł otrzymamy niewielką konstrukcję, która spokojnie powinna poradzić sobie z ustabilizowaniem urządzenia na potrzeby prostych i niewymagających sesji.

Czego możemy oczekiwać po takim sprzęcie? Maksymalne obciążenie statywu nie będzie przekraczało z reguły 2 kg (można go wykorzystać także do zamontowania małej kamery lub kompaktowego aparatu), krótkie nogi (jednak z dość szerokim zakresem regulacji), uchwyt na telefon z mocowaniem przy pomocy śruby fotograficznej (zwracajmy uwagę na zakres obsługiwanych wymiarów smartfona pod kątem szerokości).

Niewielka waga sprzętu może stanowić problem w przypadku sesji na świeżym powietrzu i wietrznej pogody, jednakże do podstawowych zastosowań mały mobilny statyw przyda się np. w czasie podróżowania.

[TOP6] Najtańsze Statywy do telefonów [Ranking]

[ Aktualizacja zestawienia - kwiecień 2024 ]

Prezentujemy proponowane bardzo tanie propozycje statywów na telefon (do nagrywania), z modelami uszeregowanymi rosnąco wg ceny (od najtańszych).

1 #  Plente Uniwersalny statyw z samowyzwalaczem bluetooth do aparatów kamer smartfonów max 2kg z pilotem mc-165

Plente Uniwersalny statyw z samowyzwalaczem bluetooth do aparatów kamer smartfonów max 2kg z pilotem mc-165 Najniższa Cena Online OpisUniwersalny statyw 1/4" Maclean, do aparatów, kamer, smarfonów, max. 1050mm, max.2kg, samowyzwalacz BT, MC-165 Wysokiej jakości statyw z dostosowywaną wysokością, doskonały dla użytkowników smartfonów, kamer sportowych, niedużych kamer i aparatów cyfrowych. Jego konstrukcja zezwala na jednostajne postawienie na nierównych powierzchniach, co zagwarantuje wysoką jakość fotografii i filmów. Dzięki niewielkim rozmiarom, statyw można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, co stanowi perfekcyjne rozwiązanie dla osób podróżujących. Do zestawu dołączony jest także pokrowiec. Statyw wyekwipowany jest w śrubę fotograficzną ", co nieskomplikowane zamocowanie aparatu lub kamery wyposażonej w mocowanie o takim rozmiarze. W dodatku na dołączonym uchwycie można zamocować smartfon o szerokości od 55 do 85 cm. Regulowana wysokość pozwala na przypasowanie statywu do jednostkowych potrzeb, dzięki temu można uzyskać znakomite ujęcia w każdej sytuacji. Pilot Bluetooth po sparowaniu ze smartfonem pozwala na realizowanie zdjęć z odległości do 10 m. Pilot kompatybilny jest z urządzeniami z systemami operacyjnymi Android i iOS.Obciążenie (maks.)2pasuje doUniwersalny statyw do aparatów, kamer, smarfonów, lamp pierścieniowychAkcesoria w komplecieUniwersalny statyw do aparatów, kamer, smarfonów, lampy pierścieniowych Maclean MC-165Samowyzwalacz BTUchwyt na telefonPokrowiecInstrukcja obsługiOpakowanie producentawymiarydostosowywana wysokość: min 36 cm, maks. 102 cm Wysokość po złożeniu: 35 cmPozostałe atrybutyadekwatny do zamocowania aparatów, kamer, smartfonów, lamp pierścieniowych Regulacja wysokości od 36 do 102 cm Dzięki swojej konstrukcji może stać na nierównych powierzchniach zaimplementowana poziomica Bezprzewodowy samowyzwalacz Bluetooth W pakiecie uniwersalny uchwyt na smartfon - odpowiedni do telefonów o szerokości od 5,5 do 8,5 cm Możliwość zamocowania maszyn z gwintem 1/4" Niska waga oraz niewiele znaczące wymiary umożliwiają zabranie go ze sobą dosłownie wszędzie Do zestawu dołączony jest pokrowiec, ułatwiający transport
 • Producent Plente 

Zaawansowane statywy z uchwytem na telefonem wyróżnia przede wszystkim stabilność oraz solidność konstrukcji, dzięki czemu mogą być z powodzeniem wykorzystywane nawet przy niezbyt sprzyjającej pogodzie. Standardem jest bardzo szeroki zakres regulacji nóg, w efekcie czego możemy wydłużyć możliwości i zasięg statywu spokojnie o kilkadziesiąt cm, jak również gumowane nóżki, co zabezpiecza przed poślizgiem.

Nawet najdroższe modele statywów na smartfon są znacznie tańsze od wersji dedykowanych aparatom fotograficznym – za topowe modele z reguły zapłacimy znacznie poniżej 1000 zł (w przypadku profesjonalnych statywów fotograficznych są to kwoty rzędu nawet powyżej kilkunastu tysięcy zł).

Statyw do telefonu z wyższej półki to propozycja dla osób poszukujących odpowiedniej stabilizacji podczas fotografowania okolic oraz nawet nocnego nieba, którzy oczekują od tego rodzaju sprzętu kilku przydatnych udogodnień, jak chociażby gniazda do akcesoriów (na lampkę LED, mikrofon itp.), możliwość obciążenia dodatkowego do 3 kg, szeroki zakres regulacji głowicy.

[TOP6] Najdroższe Statywy do telefonów [Ranking]

[ Aktualizacja zestawienia - kwiecień 2024 ]

Prezentujemy proponowane bardzo drogie propozycje statywów na telefon (do nagrywania), z modelami uszeregowanymi malejąco wg ceny (od najdroższych).

3 #  Statyw JOBY GorillaPod Creator Kit (8024221710533)

Statyw JOBY GorillaPod Creator Kit (8024221710533) Najniższa Cena Online Statyw Joby GorillaPod 1K rewelacyjnie spełni oczekiwania nie tylko ze smartfonem, lecz także z aparatem i akcesoriami o łącznej wadze do 1 kg. Sprężyste nogi gwarantują dużą wszechstronność zestawu – można go ustawić na stole, owinąć wokół jakiegoś przedmiotu lub trzymać w ręce jak selfie stick. Statyw typowe mocowanie 1/4″ do którego można przykręcić głowicę, aparat lub takie akcesoria jak klamra do smartfona czy uchwyt GoPro. Uchwyt Joby GripTight Smart to zawansowana klamra dedykowana do smartfonów o szerokości od 60 do 104 mm. Mocna sprężyna z dodatkową blokadą i gumowe wykończenia pewnie trzymają telefon, choćby w trakcie gwałtowniejszych ruchów. Uchwyt posiada dwa gwinty damskie 1/4″ dzięki czemu można go zamocować pionowo albo poziomo w zależności od tego czy chcemy robić stories czy uzyskać szerszą panoramę. Na dodatek gniazdo zimnej stopki na górze zezwala na montaż takich akcesoriów jak mikrofon (np. Ten w komplecie) albo oświetlenie np. Lampkę Joby Beamo (dostępna osobno w sprzedaży). Joby Wavo Mobile to lekki i kompaktowy mikrofon, który wytworzono z myślą o smartfonach, lecz dzięki dwóm kablom dołączonym do zestawu pasuje także do aparatów. Jego obsługa jest wyjątkowo prosta – starczy podpiąć kabel i od razu jest gotowy do pracy! W komplecie odnajdziesz także uchwyt przeciwwstrząsowy i osłonę przeciwwietrzną, dzięki czemu Twój głos będzie za każdym razem czysty i wyraźny....
 • Producent Joby 

Podobne zestawienia sprzętu i akcesoriów do obserwacji …


Jak wybrać dobry statyw do telefonu? [Nasze 5 głównych porad]

Staramy się podpowiedzieć, co warto brać pod uwagę przed zakupem odpowiedniego statywu do fotografowania i nagrywania telefonem. Spójrzmy zatem, jakie czynniki i kryteria powinny być brane pod uwagę.


Rodzaje statywów do telefonu

Wyróżnić możemy kilka podstawowych typów statywów z uchwytem na smartfona. Są nimi:

 • statyw tripod (trójnóg) – konwencjonalny statyw z uchwytem do smartfona. Posiada składane nogi i może być wykonany z różnych materiałów, w tym drewna, plastiku, włókna węglowego lub aluminium. Ten statyw na telefon jest najbardziej wszechstronny (chętnie wykorzystywany razem z gimbalem), ale często jest też najdroższą i najcięższą opcją ze wszystkich oferowanych;
 • statyw monopod (z jedną nogą) – umożliwia stabilizację telefonu jedynie w pionie, co może stanowić spore ograniczenie podczas chociażby sesji plenerowych (trudniej utrzymać osprzęt nieruchomo);
 • statyw elastyczny (ośmiornica) – statyw z elastycznymi lub składanymi nogami, często nazywany ośmiornicą ze względu na kształt jego nóg. Można go składać i regulować na wiele sposobów oraz wykorzystywać do owijania przedmiotów. Stanowi rozwiązaniem pośrednie pomiędzy statywem stołowym a klasycznym tripodem;
 • statyw stołowy – najmniejszy statyw do smartfonów na rynku, może nawet nie mieć nóg, ponieważ jest przeznaczony do umieszczenia na płaskiej powierzchni, może jednak świetnie nadawać się do vlogowania i innych ujęć.

Zastosowanie statywu

Przemyślmy przed zakupem, do czego dokładnie potrzebujemy statywu. Czy jesteśmy zainteresowani robieniem zdjęć, nagrywaniem filmów, streamowaniem na żywo, wideokonferencjami czy może potrzebujemy go do innych celów np. fotografowania w plenerze przyrody lub nocnego nieba? W domowych warunkach możemy spokojnie postawić na wyższy statyw (brak wpływu pogody lub nierówności terenu na jego stabilizację), z kolei na świeżym powietrzu docenimy masywniejszy i solidniejszy model.

Planując częste wyjazdy warto wybrać kompaktowy i mobilny statyw do telefonu, z możliwością jego łatwego składania i rozłożenia, co ułatwi transport. Jeżeli zamierzamy wykonywać zdjęcia lub filmy pod zróżnicowanym kątem, docenimy szeroki zakres regulacji wysokości.

Jeżeli zależy nam na uniwersalności sprzętu, sprawdźmy przed zakupem możliwości zamontowania na statywie małej kamery lub aparatu (często konieczne okazują się dedykowane mocowania oraz dodatkowe uchwyty). Pamiętajmy jednak o maksymalnym obciążeniu, deklarowanym przez producenta statywów.

Uchwyt adapter na telefon

Solidność jego wykonania oraz zakres regulacji determinują, jaki rozmiar smartfona możemy zamontować w specjalnym uchwycie znajdującym się na górze statywu. Kluczowa będzie szerokość telefonu – w tym przypadku zdecydowana większość oferowanych statywów posiada adapter z szerokim zakresem regulacji, co wpływa na ich uniwersalność.

W przypadku standardowego modelu telefonu smartfona nie powinniśmy mieć obaw, czy nasz sprzęt zmieści się w w uchwycie, ale dla pewności warto sprawdzić ten parametr przed zakupem.

Jakość wykonania elementów

W sesji plenerowej szczególnie docenimy solidność wykonania samych nóżek, z kolei w przypadku instalowania statywu na również powierzchni przydadzą się nakładki z gumy.

Trudne warunki atmosferyczne to konieczność wyboru statywu masywniejszego – aluminium i stal nierdzewna to często stosowane materiały. Upewnijmy się również, że zamocowania i śruby są solidne.

Pamiętajmy, aby mocowanie w postaci uchwytu do smartfona było solidnie wykonane, trwałe i pewnie trzymało telefon.

Udogodnienia oraz funkcje w statywie

Ich obecność docenią osoby wymagające nieco więcej od statywu na telefon. Spośród najważniejszych udogodnień można wymienić chociażby pilot zdalnego sterowania i komunikacja bezprzewodowa, możliwość rotacji głowicy i zakres jej ruchomości, obecność wbudowanej poziomicy, dodatkowy hak do obciążania konstrukcji i zwiększenia stabilności statywu.

Dodatkowe akcesoria oferowane w zestawie ze statywem wpływają oczywiście na jego cenę. Jeżeli zależy nam na bezkompromisowej stabilności w warunkach polowych, wówczas z pewnością warto rozważyć taki zakup.


TOP Statywy na telefon w danej cenie

[ Aktualizacja zestawienia - kwiecień 2024 ]

Statywy do nagrywania telefonem uwzględnione poniżej w oparciu o aktywność kupujących oraz ich zainteresowanie produktem, z danymi pozyskanymi ze sklepów internetowych oraz porównywarek cenowych.

Bardzo tani Statyw na telefon do 30 zł


Statyw na telefon do 50 zł


Statyw na telefon do 70 zł


Statyw na telefon do 100 zł


Statyw na telefon do 150 zł


Statyw na telefon do 200 zł


Statyw na telefon do 300 zł


Statyw na telefon do 500 złPodsumowanie

Zawsze powinniśmy wybierać model statywu indywidualnie pod kątem naszych potrzeb. Rozkładane nogi oferowane nawet w budżetowych propozycjach pozwolą za niewielką cenę cieszyć się z zadowalającej większość amatorów fotografii stabilizacji. I to spokojnie za kwotę znacznie poniżej 100 zł.

Większe wymagania od sprzętu (dodatkowe akcesoria i udogodnienia, np. jak łączność bluetooth, mały teleskop w zestawie, solidniejsza konstrukcja) windują jego cenę do poziomu przynajmniej 200-300 zł, jednakże nadal są to kwoty lekko licząc kilkanaście razy mniejsze od tych, z którymi mamy do czynienia chcąc zakupić dobry statyw do aparatu fotograficznego.


Inne artykuły astronomiczne i rankingi sprzętu obserwacyjnego1 opinia o “Jaki statyw do telefonu najlepszy? Ranking TOP12 ze statywami na telefon do nagrywania! [Poradnik]Aktualności, poradniki i rankingi na Odkrywcyplanet.pl 2023

 1. Siedlecka

  Ja mam taki z Hamy ale od razu z lapa jako pierścień. Tez fajna opcja, choć na pewno z tych troche wiekszych.

  Reply

Dodaj opinię