Jaki dron do 1000 zł najlepiej wybrać? Czego możemy się spodziewać po sprzęcie w tej cenie?

Astronomia: Sprzęt obserwacyjny 1 572 0

Miłośników dronów cyklicznie przybywa, w efekcie czego na rynku pojawia się coraz więcej propozycji w różnych przedziałach cenowych. O ile sprzęt dostępny do 200-300 zł dedykowany jest osobom początkującym oraz dzieciom, o tyle w kwocie oscylującej wokół 600-1000 zł możemy już znaleźć drony o nieco większych możliwościach i lepszym wyposażeniu.

Czego zatem możemy się spodziewać po dronach w cenie do 1000 zł? Jakie parametry i kryteria pomocą w wyborze tego najlepszego dla nas modelu?


Moduł GPS w dronie

Jeżeli na zakup dronu przeznaczyliśmy kwotę do 1000 zł, wówczas mamy do dyspozycji całkiem szeroki zakres możliwości. Wśród modeli quadrocopterów i hexacopterów w tym przedziale cenowym w większości przypadków nie mamy wbudowanego lokalizatora GPS.

Zdarzają się jednak coraz częściej, nawet w dronach dla osób początkujących i przeznaczonych głównie dla dzieci, dodatkowe funkcje oraz możliwości, zarezerwowane do niedawna dla droższych modeli. Możemy być pewni, że dobrze szukając znajdziemy drona posiadającego moduł GPS w kwocie do 1000 zł – w tym segmencie cenowym ma go przynajmniej 10% propozycji.


[ Aktualizacja zestawienia - kwiecień 2024 ]

TOP5 Quadrocoptery do 1000 zł w Rankingu

Najchętniej wybierane drony typu quadrocopter w cenie do 1000 zł.


Jaki stabilizator obrazu w dronie do 1000 zł?

Odpowiednie ustabilizowanie obrazu odgrywa kluczową rolę w kontekście nagrywania filmów oraz wykonywania fotografii. Dron podczas lotu wykonuje wiele manewrów, które mogłyby znacząco zniekształcić rejestrowane przez kamerę cyfrową zdjęcia czy też video.

Dlatego nie dziwi fakt, że sprzęt ten jest wyposażany w stabilizator ręczny w postaci gimbala do posiadanej kamery, zamontowanej na dronie. Dzięki jego obecności możemy rejestrować nagrania w wyższej jakości, ponieważ pozwala on na minimalizowane efektu drgań oraz wstrząsów.

Drony z kamerą oferowane w kwocie do 1000 zł to modele najczęściej wyposażane w 6-osiowy gimbal. Taki typ stabilizatora będzie lepszym rozwiązaniem niż wersje 3- lub 2-osiowe.Łączność bezprzewodowa w dronach do 1000 zł

Łączenie się z dronem odbywa się najczęściej przy udziale komunikacji radiowej na częstotliwości w paśmie 5,8 GHz. Dobre modele dronów w kwocie do 1000 zł posiadają również wbudowany moduł wi-fi, dzięki któremu mamy m.in. możliwość podglądu trasy lotu sprzętu przy użyciu aplikacji zainstalowanej na telefonie.

Sterowanie dronem odbywa się najczęściej przy wykorzystaniu dołączonego do zestawu pilota, alternatywnie czasami też smartfona (po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji).

Niektóre modele posiadają również możliwość śledzenia lotu na żywo w naszym telefonie poprzez live stream nagrania video, rejestrowanego przez kamerę.


Kontrolowanie i stabilizacja lotu

Jak już wcześniej wspominaliśmy, podczas lotu dronem możemy sterować za pomocą pilota lub też aplikacji w naszym smartfonie. Kontrola jego zachowania zależy jednak nie tylko od naszych umiejętności, ale również zastosowanych funkcji oraz mechanizmów, dzięki którym będzie on łatwiej sterowalny i bardziej posłuszny. Kontroler lotu powinien zatem być wyposażony w 6-osiowy żyroskop oraz pomagający w kalibracji drona magnetometr, przydatny okaże się także kompas i barometr.

Zachowanie w locie naszego drona jest też mocno uzależnione od jego wagi – z reguły modele wyposażone w kamerę ważą więcej, lekkie konstrukcje mają masę do 250 gramów, natomiast cięższe modele przekraczają znacząco tę wartość.


Przewidywany czas lotu, zasięg i prędkość

Wybierając naszego drona do 1000 zł powinniśmy uwzględnić też możliwości przelotowe sprzętu. Maksymalny przewidywany czas lotu może się znacząco różnić od tego faktycznego, a ma na to wpływ chociażby:

 • stan i poziom naładowania baterii,
 • wykorzystywanie kamery i jakość wykonywanych nagrań,
 • zamontowanie cięższej kamery,
 • warunki pogodowe,
 • szybkość lotu.

Modele oferowane w kwocie do 1000 zł dysponują najczęściej czasem przelotu na poziomie od 7 do 20 minut. Chcąc jak najdłużej cieszyć się lotem konieczny będzie odpowiednio pojemny akumulator – z reguły bateria o pojemności 1500 mAh pozwoli na przynajmniej 15-minutowe ewolucje.

Maksymalny zasięg z kolei, jaki oferuje nam dron, jest uzależniony w dużej mierze od mocy zdalnego nadajnika. Lepsze konstrukcje w kwocie do 1000 zł pozwalają na oddalenie się urządzenia nawet na odległość przynajmniej 250-300 metrów.

Dla osoby początkującej maksymalna prędkość, jaką oferują podstawowe drony, będzie w zupełności wystarczająca – do 7-8 m/s dla amatora może się okazać i tak zbyt dużą szybkością. Nabierając wprawy możemy zdecydować się na zakup sprzętu latającego znacznie szybciej.


Jakość zdjęć i nagrań video kamery

Drony oferowane w cenie do 1000 zł posiadają najczęściej wbudowaną kamerę. Chcąc cieszyć się z jakości nagrywanych filmów video powinniśmy zakupić sprzęt z kamerą przynajmniej HD.

Dokładniejszy obraz zapewni nam oczywiście jeszcze wyższa rozdzielczość – nawet w kwocie do 1000 zł spokojnie znajdziemy drona z kamerą sportową w rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 px), a nawet 4K (3840 x 2160 px) z prędkością nagrywania 30 fps. Bardzo wysoka rozdzielczość video automatycznie gwarantuje również świetną jakość wykonywanych zdjęć.


Przydatne funkcje w dronie do 1000 zł

 • śledzenie parametrów lotu na ekranie wyświetlacza kontrolera lotu lub smartfonie, podpiętym pod specjalny uchwyt,
 • kamera wysokiej jakości z obiektywem szerokokątnym,
 • obsługa wifi w paśmie 5,0 GHz,
 • automatyczne utrzymywanie wysokości lotu,
 • czytnik kart pamięci (wbudowana pamięć może się okazać zbyt mała przy nagrywaniu dużej ilości filmów w wysokiej jakości),
 • automatyczny powrót do miejsca startowego, np. przy utracie zasięgu radiowego,
 • automatyczne lądowanie, szczególnie przydatne w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnych, w tym przy niskim poziomie baterii,
 • kontrola drona znajdującego się w dużej odległości i na dużej wysokości,
 • lokalizator GPS z przydatnymi funkcjami np. umożliwiającymi robienie selfie lub krążenie wokół stałego i ustalonego przez nas punktu,
 • czujnik niskiego poziomu baterii, który w sytuacji osiągnięcia warto granicznej automatycznie zawraca drona do punktu startowego,
 • 6-osiowy żyroskop, z czujnikiem przyspieszenia (akcelerometr),
 • automatyczna kalibracja drona w czasie trasy przelotu,
 • dodatkowe podświetlenie ledowe, szczególnie przydatne przy słabej widoczności,
 • składanie skrzydeł zmniejsza ryzyko ich uszkodzenia np. podczas transportu.

[ Aktualizacja zestawienia - kwiecień 2024 ]

[TOP10] Drony do 1000 zł w Rankingu

Ranking TOP10 najchętniej wybieranych dronów do 1000 zł. Zestawienie jest aktualizowane na bieżąco.


Podsumowanie, czyli jaki dron do 1000 zł?

Doświadczenie w obsłudze drona powinno przede wszystkim determinować wybór najlepszego możliwego dla nas sprzętu. Jeżeli nie mieliśmy wcześniej styczności z obsługą tego typu urządzeń, to nawet model za 200-300 zł będzie w zupełności wystarczający do nauki latania.

Osoby mające już za sobą pierwsze loty amatorskimi dronami lub też korzystające z ich możliwości nieco dłużej mogą natomiast z powodzeniem zainteresować się propozycjami sprzętu z większą ilością dostępnych funkcji, a co za tym idzie – w wyższym pułapie cenowym.

Czy warto zatem wydać na pierwszego drona kwotę oscylującą wokół 1000 zł? Najlepsze modele z tego przedziału cenowego dzięki wielu wbudowanym funkcjom oraz rozwiązaniom znacząco ułatwiają sterowanie nimi podczas lotu. Wysoki komfort obsługi i kontrola przelotu zachęcą jeszcze bardziej do rozwijania pasji w tym kierunku, z kolei najtańsze drony mogą zniechęcić osoby początkujące chociażby problemami z łącznością, niską jakością wykonania, gorszą stabilizacją lotu, krótkim czasem lotu, słabym zasięgiem itp.

Astronomiczne zapytania:

 • jaki dron do 1000

Inne artykuły astronomiczne i rankingi sprzętu obserwacyjnegoDodaj opinię