Neurologopedia w terapii zaburzeń mowy u dzieci

Astronomia: Bez kategorii 28 0

Neurologopedia to wyjątkowy kierunek studiów, który zdecydowanie poszerza horyzonty i szlifuje wiedzę dla wszystkich logopedów. Coraz więcej pedagogów zastanawia się nad ukończeniem tego kierunku, by jeszcze lepiej zająć się różnego rodzaju zaburzeniami mowy u dzieci i nie tylko u nich. W jaki sposób zdobyć określone umiejętności z zakresu neurologopedii. Co jest ważne w zdobywanie tej wiedzy? Sprawdźmy analizując konkretny kierunek studiów.


Cel studiów: zdobądź wiedzę i umiejętności w zakresie neurologopedii, aby skutecznie leczyć zaburzenia mowy u dzieci

Logopedia to niezwykle ważna nauka i dziedzina wiedzy o mowie i narządach mowy, dzięki której wiele dzieci ma możliwość lepszego wypowiadania się i poszerzania słownika. Neurologopedia to gałąź tej nauki, która oscyluje w zakresie konkretnych zaburzeń mowy, w tym tych spowodowanych uszkodzeniem narządów nerwowych oraz uwarunkowań genetycznych. Neurologopedia umożliwia przeprowadzenie konkretnej analizy rozwoju mowy i dzieci i dorosłych, u których mówienie rozwija się wolniej i nieprawidłowo, bądź u których doszło do uszkodzenia narządu mowy.

Wielu logopedów decyduje się na ukończenie studiów z zakresu neurologopedii, w tym studiów podyplomowych neurologii klinicznej, by w swoich gabinetach móc przyjmować pacjentów z różnego rodzaju problemami. Warto podkreślić, że terapia neurologopedyczna jest zdecydowanie bardziej specjalistyczna i umożliwia osiągnięcie zupełnie innych, ważnych oraz cennych rezultatów w nauce mowy.

Celem terapii neurologopedycznej jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania narządów mowy, mówienie w ogóle (u mniejszych dzieci) lub wyeliminowanie konkretnej wady wymowy np. u starszych osób.


Rekrutacja: dowiedz się jak przebiega proces rekrutacji na studia z neurologopedii

Aby dostać się na studia z zakresu neurologopedii dziecka należy mieć ukończone studia wyższe w wymiarze licencjat, bądź magister logopedii lub studia podyplomowe logopedyczne.

Niezbędne dokumenty składa się w wyznaczonych terminach szkoły. A o procesie rekrutacji każdy ze studentów jest informowany indywidualnie.

W czasie podjęcia nauki poruszane są takie kwestie z zakresu neurologopedii, jak: zaburzenia mowy pochodzenia korowego, mowa po operacjach krtani, afazja, zaburzenia mowy u pacjentów geriatrycznych, podstawy psychiatrii, psychologia rozwoju człowieka, diagnoza zaburzeń neurologicznych.

Ponadto w programie uwzględnia się także takie zagadnienia, jak muzykoterapię, arteterapię, czy zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.

Przed pozytywnym ukończeniem studiów, niezbędne jest również udanie się na praktyki. Po więcej informacji sięgnij na: ire-studia.edu.pl.


Opłaty i informacje organizacyjne: sprawdź szczegóły dotyczące opłat za studia oraz informacje organizacyjne

Po ukończeniu studiów logopeda może kierować swoimi pacjentami w kierunku terapii neurologopedycznej, a tym samym ma znacznie szersze kompetencje.

Opłata za całe studia wynosi 3200 zł, zaś wpisowe kosztuje 200 zł. Studia odbywają się w trybie online i trwają 2 semestry (340h).

Ważną informacją dla studentów, tych przyszłych i potencjalnych jest fakt, że studia te nie wymagają oddania pracy dyplomowej. Zaliczenie poszczególnych przedmiotów odbywa się u prowadzących je wykładowców.

Inne artykuły astronomiczne i rankingi sprzętu obserwacyjnegoDodaj opinię