Jaka kamera szpiegowska będzie dobra? Którą wybrać?

Astronomia: Sprzęt obserwacyjny 1 763 0

Czy szukamy najlepszego sposobu, do ochrony osobistej lub biznesowej? Czy chcemy lepiej monitorować zachowanie swoich zwierząt, gdy nie ma nas w domu? Nie ufamy opiekunce dziecka lub współmałżonkowi? W takim razie kamera szpiegowska jest produktem, który pozwoli nam zachować kontrolę w każdej sytuacji. Poniższy poradnik pomoże nam w wyborze najlepszej ukrytej kamery.

mini kamera szpiegowska Wi-Fi Home Security HD 1080p
mini kamera szpiegowska Wi-Fi Home Security HD 1080p

Upewnijmy się, że kamera wtapia się w otoczenie

W dzisiejszych czasach komercyjne kamery szpiegowskie są dostępne w każdym kształcie i rozmiarze. Niektóre mogą wyglądać jak miniaturowe kamery monitoringu, podczas gdy inne wyglądają jak przedmioty codziennego użytku, takie jak zegary, ładowarki do telefonów lub inne akcesoria gospodarstwa domowego. To pozwala im lepiej wtapiać się w tło i nie zwracać na siebie uwagi, nawet gdy są w zasięgu wzroku.

Upewnijmy się tylko, że kamera, którą wybieramy, dobrze komponuje się z otoczeniem i pozostaje dyskretna (to jest jej główny cel).


Przeczytaj także: Dobra kamera samochodowa, czyli jaka? Poznajmy najważniejsze kryteria zakupowe wideorejestratorów


Rozważmy funkcje, które oferuje kamera

Oto kilka cech, które warto rozważyć przy wyborze ukrytej kamery dla domu lub firmy:

 • Dwukierunkowe audio – ta funkcja pozwala użytkownikowi słuchać i reagować na intruza, swoje dzieci lub zwierzęta domowe, małżonka lub kogokolwiek.
 • Kolorowe wideo 1080p – gdy chcemy uchwycić całą akcję w najdrobniejszych szczegółach, wysoka jakość detali wideo kamery zapewni nam najostrzejszy możliwy obraz.
 • Zasilanie AC – jest to ważne, jeśli chcesz korzystać z urządzenia 24/7, ponieważ zapewni, że kamera pozostaje cały czas włączona i gotowa do użycia.
 • Zasilanie bateryjne – zasilanie bateryjne może być przydatne w trudno dostępnych lokalizacjach uniemożliwiających inny rodzaj podłączenia kamery.
 • Night Vision – idealne rozwiązanie w ciemnych pomieszczeniach lub w nocy, szczególnie jeśli kamera jest zamontowana na zewnątrz. Noktowizja pozwoli nam zobaczyć, co dzieje się w ciemności i przy słabym oświetleniu.
 • Aktywacja ruchem – funkcja aktywacji ruchem pozwala oszczędzać energię baterii i miejsce w pamięci, nagrywając tylko wtedy, gdy system wykryje jakiś rodzaj aktywności. Zwykle urządzenie z tą funkcją rozpoczyna nagrywanie po pierwszym wykryciu ruchu i trwa do 2 minut po jego ustaniu.
 • Kompatybilność ze smartfonami – możliwość podglądu i sterowania ukrytą kamerą za pomocą smartfona lub urządzenia mobilnego oznacza, że nie musimy siedzieć przed komputerem, aby zobaczyć, co dzieje się w naszym domu lub w innym miejscu. Dzięki temu możemy oglądać monitorowany obszar z każdego miejsca, w jakim będziemy.
 • Ruchomy obiektyw – jeśli możliwość zobaczenia więcej niż to, na co pozwala kamera stacjonarna jest dla nas ważne, wybierzmy tę z ruchomym obiektywem, który umożliwia uchwycenie akcji w każdym zakątku pokoju bez konieczności instalowania dodatkowych kamer.
 • Port Micro SD – w przypadku większości kamer szpiegowskich, możemy oglądać jej obraz na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym i nagrywać ją za pomocą aplikacji do pobrania. Jeśli chcemy więcej opcji nagrywania, wybierzmy taką, która oferuje przechowywanie danych na karcie micro SD i automatycznie nagrywa każdą sekundę pracy bezpośrednio na łatwą do zainstalowania kartę.
 • Łatwa w użyciu aplikacja mobilna – wybór kamery, która ma aplikację łatwą w użyciu jest ważny, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy zbyt dobrzy w korzystaniu z technologii.

Przeczytaj także: Kamera cyfrowa: CCD czy CMOS?


Popularne zestawienia sprzętu do obserwacji


Jak dobrze ustawić kamerę szpiegowską?

Korzystanie z kamery szpiegowskiej i faktycznie uchwycenie przyzwoitego materiału filmowego może być trudniejsze niż myślimy. Bez odrobiny wiedzy i przygotowania, możemy skończyć z nagraniem stóp ludzi, a nie ich twarzy lub zdjęciem zniszczonym przez słabe światło lub źle umieszczoną roślinę doniczkową. Oto kilka podstawowych wskazówek, które powinniśmy znać, aby uchwycić wyraźny, niezakłócony materiał dowodowy za pomocą kamery szpiegowskiej:

 • Po umiejscowieniu kamery zróbmy kilka prób filmowania. Testowanie urządzenia w środowisku, w którym będziesz jej używał, jest jedynym sposobem na zapewnienie, że Twoje nagranie wyjdzie dobrze. Koniecznie sprawdźmy pole widzenia mini kamery. To określi, jak wiele z pokoju można uchwycić.
 • Umieszczenie kamery jest istotne i tym samym trudne. Nie należy umieszczać jej zbyt wysoko lub nisko w pomieszczeniu, chyba że kąt jest w sam raz. Jednakże kamera na wysokości głowy może być bardziej rzucająca się w oczy, więc musimy ukryć kamerę w maskującym elemencie, takim jak zegar ścienny lub lampa. Niektóre kamery szpiegowskie są sprzedawane w różnego rodzaju maskownicach przypominających przedmioty codziennego użytku. Ich wykorzystanie znacznie zwiększa pole manewru w umiejscowieniu kamery.
 • Należy dążyć do umieszczenia kamery z dala od naturalnego światła, które świeci w oknie, co pozwoli uniknąć wielu cieni zakłócających obraz. Należy również przeprowadzić próbne filmowanie w porze dnia, o której chcemy użyć kamery, aby sprawdzić, czy nie ma odblasków i jaki wpływ na jakość obrazu ma sztuczne oświetlenie.

[ Aktualizacja zestawienia - czerwiec 2024 ]

[TOP10] Kamery szpiegowskie w Rankingu

Ranking TOP10 najchętniej wybieranych mini kamer, wykorzystywanych do ukrytego filmowania.


Podsumowanie, czyli jaką mini kamerę szpiegowską kupić?

 • Przeznaczenie mini kamer może mieć indywidualny charakter użytkowy (na potrzeby osób indywidualnych) lub cechować się zastosowaniem stricte profesjonalnym (praca w firmie detektywistycznej). Niezależnie od modelu, na jaki się zdecydujemy, konieczne będzie umiejętne dostosowanie budżetu do naszych oczekiwań, a także dobranie typu pod kątem możliwości obserwacyjnych.
 • Kamera szpiegowska, zgodnie ze swoją nazwą, jest urządzeniem, które powinno być możliwie jak najlepiej zamaskowane. Jeżeli zależy nam na bardzo wysokiej jakości nagrania, wówczas warto zainteresować się modelami przewodowymi – potrzebują one źródła zasilania do samego działania, jak również na potrzeby podłączenia zewnętrznego rejestratora. W takiej sytuacji musimy dodatkowo starać się umiejętnie ukryć kabel, aby w żaden sposób nie zdemaskować urządzenia.
 • Alternatywą dla wersji przewodowych mogą być kamery posiadające wbudowany rejestrator, które są wyposażone w magazyn danych w postaci karty microSD (jej pojemność może być różna, warto ją dopasować pod kątem oczekiwań oraz częstotliwości wykorzystania sprzętu). Ten typ kamery szpiegowskiej wyposażony jest w akumulator, który nie wymaga źródła zasilania (przy wyborze konkretnego modelu zwracajmy uwagę, jak długo może on wytrzymać bez ładowania).
 • Bardzo skuteczną metodą rejestracji są kamery szpiegowskie wbudowane w sprzęt codziennego użytku, np. w radiobudzik, zasilacz czy też nawet długopis.
 • Na potrzeby obserwacji zewnętrznych warto zainteresować się kamerami typu fotopułapka, które posiadają dodatkowo wzmocnioną obudowę i dzięki czemu wykazują zwiększoną odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Ponadto cechuje je bardzo długi czas pracy akumulatora, z powodzeniem poradzą sobie z nocną wideorejestracją dzięki odpowiednim matrycom i zastosowanej podczerwieni.
 • Wideorejestratory jazdy są szczególnie chętnie wykorzystywane przez firmy transportowe, które chcą monitorować nie tylko trasę i czas jej przejazdu, ale także stanowić pewne zabezpieczenie w przypadku ewentualnej kolizji jako cenny materiał dowodowy. Do zastosowań przemysłowych także stosuje się boroskopy – te specjalistyczne kamery inspekcyjne sprawdzą się w przypadku konieczności dotarcia do trudno dostępnych miejsc.

Inne artykuły astronomiczne i rankingi sprzętu obserwacyjnegoDodaj opinię