Start misji Artemis 1 przełożony po raz kolejny! Rakieta z kapsułą trafiają do hangaru VAB

Astronomia: Kosmos 94 0

Ze względu na problemy z pogodą, a przede wszystkim szalejącym huraganem Ian, plany startu misji Artemis 1 są cyklicznie odkładane na kolejne tygodnie. Ponowne próby mają zostać zrealizowane przy użyciu rakiety SLS, na której ma zostać zainstalowana kapsuła Orion.

Kwestie pogodowe to nie jedyne utrudnienia, jakie napotykają misję Artemis 1 już od kilku miesięcy. Początkowe wrześniowe plany startowe tej misji bezzałogowej w kierunku Srebrnego Globu musiały zostać odroczone w wyniku wykazania nieszczelności konstrukcji samej rakiety SLS. Obecnie została ona razem z kapsułą umieszczona w hangarze VAB (skrót od Vehicle Assembly Building).


Zobacz również:
Nowe odkrycia na Księżycu w 2020 rokuCo dalej? Wiadomo już, że start rakiety został przesunięty o dobry miesiąc, a według informacji opublikowanych przez NASA kolejnym celowanym terminem będzie data pomiędzy 12 a 27 listopada. Misja Artemis 1 stanowi test i zarazem preludium do planowanego na 2025 rok lotu załogowego na powierzchnię Księżyca w ramach misji Artemis 3.

Szczegóły misji Artemis 1 dostępne na poniższym kanale Urania TV:


oraz na oficjalnym kanale NASA:

Inne artykuły astronomiczne i rankingi sprzętu obserwacyjnegoDodaj opinię