Pomysły na prezent dla fana kosmosu

Astronomia: Kosmos 8 425 0

domowe-planetarium-homestar

Jeśli znacie jakiegoś fana kosmosu, to doskonale wiecie, jak ciężko jest wybrać dla niego prezent na urodziny, na Święta lub z każdej innej okazji. Bo co można podarować komuś kogo interesuje głównie kosmos? Kolejną książkę o Układzie Słonecznym? Niekoniecznie! Poniżej zebraliśmy najlepsze pomysły na prezent dla fana kosmosu, które są nie tylko oryginalne, ale też genialne! I do tego spodobają się nawet tym, dla których Wszechświat nie jest aż tak pociągający.


Lampka w kształcie Księżyca

https://www.toys4boys.pl/lampka-ksiezyc-na-podstawce-item9455.html

Czy jest możliwe przeniesienie Księżyca do własnego pokoju? Tak! I wcale nie musisz podążać śladami Neil’a Armstronga lub posiadać super mocy Bruce’a Wszechmogącego, aby ściągnąć Księżyc do mieszkania. Dzięki lampce Księżyc na podstawce ma się wrażenie, że Księżyc świeci tylko dla Ciebie (a dokładniej dla obdarowanego 😉 Niezwykła lampka wykonywana jest z tworzywa sztucznego wysokiej jakości i produkowana w technologii drukowania 3D. Dzięki temu uzyskiwana powierzchnia lampki jest łudząco podobna do powierzchni Srebrnego Globu. To jednak nie wszystko! Lampka Księżyc sterowana może być zarówno pilotem, jak i dotykiem. Świeci w aż 16 kolorach i posiada 4 tryby świecenia. Można także sterować jasnością światła – to dopiero kosmos! Jesteśmy przekonani, że taki prezent na urodziny spodoba się nie tylko fanom gwiazd.


Interaktywny plakat z planetami lub Układem Słonecznym

Jeśli słowo „plakat” kojarzy Ci się z papierem przyklejonym do ściany, to koniecznie musisz zmienić swój pogląd na świat! Oto na salony wchodzi Interaktywny plakat z planetami! Ten plakat w połączeniu z aplikacją w smartfonie, może zabrać każdego obserwatora na wycieczkę w głąb Ziemi, Marsa, Księżyca czy na spacer po Układzie Słonecznym. Brzmi niewiarygodnie? Bo to jest niewiarygodne! Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację, powiesić plakat na ścianie, zeskanować plakat aplikacją w smartfonie i obserwować, jak plakat ożywa. Plakat pozwala obejrzeć planetę z każdej strony prawie tak, jakbyś się ją dotykało! Każdy fan kosmicznych gadżetów będzie zachwycony takim upominkiem!


Domowe planetarium

https://www.toys4boys.pl/domowe-planetarium-homestar-item8244.html

Domowe Planetarium Homestar to gadżet, który każdy, ale to dosłownie każdy chciałby mieć u siebie w domu. Mając go u siebie to prawie tak, jakby zaprosiło się całe gwieździste niebo do domu! Ten niezwykły gadżet pozwala na obserwację nieba zgodnie z czasem upłynięcia pół roku – do przodu i do tyłu. Wyświetla blisko 60.000 gwiazd, które mogą zmieścić się w jednym pokoju! Projektor jest całkowicie obrotowy, więc pozwala na całkowitą dowolność ustawienia. Ponadto do zestawu dołączono dwie płyty projekcyjne, na których znajduje się zapis nieba usnutego gwiazdami na północnej półkuli.Lewitujący Globus biurkowy

Pamiętacie jeszcze ze szkoły stare globusy na lekcji geografii? Globus lewitujący to zaawansowany technicznie gadżet wykorzystujący ukryte magnesy, aby kula ziemska mogła lewitować w powietrzu, nie dotykając podstawki. Wygląda to niemalże tak, jak prawdziwa Ziemia krążąca w przestrzeni po orbicie. Pole magnetyczne pozwala na wprawienie globusa w ruch obrotowy, dzięki któremu Ziemia naprawdę się kręci! Trzeba przyznać, że wygląda to fantastycznie i magicznie! Lewitujący globus z pewnością będzie świetnym prezentem na urodziny lub z innej okazji.


Lampka Moon in my room

https://www.toys4boys.pl/lampa-moon-in-my-room-item7304.html

Lampa Moon in my room to kolejna lampka, która doskonale imituje prawdziwy Księżyc krążący wokół Ziemi. Oprócz niemal identycznego wyglądu i struktury powierzchni, świeci również odpowiednio do aktualnej fazy Księżyca. Istnieje 8 faz Księżyca, jednak 4 są najbardziej efektowne i spektakularne: nów, kwadra pierwsza, pełnia, kwadra ostatnia. Wszystkie można podziwiać za pomocą tej genialnej lampy, gdyż działa ona jak prawdziwy Księżyc! Istnieje możliwość ustawienia zmiany faz Księżyca w przyspieszonym tempie – co 5 sekund. Nie wiemy, jak Wy, ale my z pewnością chcielibyśmy dostać taki prezent!

Astronomiczne zapytania:

  • https://odkrywcyplanet pl/pomysly-na-prezent-dla-fana-kosmosu/
  • gadzety dla pasjonatow astronomii
  • prezent dla małego fana kosmosu

Inne artykuły astronomiczne i rankingi sprzętu obserwacyjnegoDodaj opinię