Jaki aparat fotograficzny dla dzieci najlepszy? Co na początek? Ranking TOP10 dziecięcych aparatów do zdjęć!

Astronomia: Sprzęt obserwacyjny 106 0

Coraz popularniejszy i łatwiejszy dostęp do technologii sprawia, że coraz młodsze dzieci z chęcią sięgają po udogodnienia, takie jak chociażby sprzęt związany z fotografią. Możliwości obecnych telefonów, a przede wszystkim nowoczesnych smartfonów, pozwalają na łatwe i szybkie robienie zdjęć, jak również ich błyskawiczne publikowanie w mediach społecznościowych.

My jednak w dzisiejszej publikacji skupimy się na klasycznych aparatach fotograficznych, przeznaczonych dla najmłodszych pasjonatów oraz tych stawiających dopiero pierwsze kroki w swoich zainteresowaniach. Niezależnie od modelu, na jaki się zdecydujemy i który będzie według nas najlepszy, pamiętajmy o trzech głównych zasadach – musi być bezpieczny, trwały oraz łatwy w obsłudze. Może to być świetny pomysł na prezent np. na święta, urodziny czy też imieniny.


Jakie informacje znajdziemy w publikacji?

[TOP10] Ranking Aparatów fotograficznych dla dzieci

[ Aktualizacja zestawienia - maj 2024 ]

Prezentujemy proponowane dziecięce aparaty do zdjęć, które są najchętniej kupowane dla najmłodszych pasjonatów fotografii.


Wybieramy najprostszy aparat fotograficzny dla maluszka

Nie oczekujmy po sprzęcie dostępnym za kilkanaście lub kilkadziesiąt zł zaawansowanych funkcji – mały aparat przeznaczony dla najmłodszych to przede wszystkim świetna zabawka, która pozwala rozwijać zainteresowanie obserwacją poprzez naukę operowania głębią oraz perspektywą obrazu.

Przyjemnym udogodnieniem z pewnością będą często występujące w zabawkowych aparatach fotograficznych melodyjki, efekty dźwiękowe i świetlne. Z reguły w przypadku aparatu zabawki dziecko nie wykona fizycznego zdjęcia obserwowanego obiektu – w mechanizmie sprzętu jest już wbudowany zestaw fotografii kompozycyjnych, które pojawiają się w momencie wykorzystania przycisku wyzwalacza (np. kolorowe odbitki zwierząt lub ulubionych postaci bajkowych).

[TOP5] Najtańsze dziecięce Aparaty fotograficzne [Ranking]

[ Aktualizacja zestawienia - maj 2024 ]

Prezentujemy proponowane bardzo tanie dziecięce aparaty do robienia zdjęć, z modelami uszeregowanymi rosnąco wg ceny (od najtańszych).


Wybieramy aparat zabawkę z wyższej półki

Jeżeli nasza pociecha nie ma kilkunastu lat i jej doświadczenie z obserwacją obiektów oraz fotografią jest na poziomie początkującym, to na potrzeby kilkuletniego dziecka (jednak z reguły przynajmniej 5-,6-,7-letniego) z pewnością wartą rozważenia opcją jest zakup już nieco droższego aparatu zabawki. Umożliwia on swobodne wykonywanie zdjęć, dodatkowo wersja natychmiastowa z dołączoną małą drukarką pozwoli na wywołanie fotografii w ciągu kilkudziesięciu sekund.

Lepsze jakościowo aparaty zabawki przeznaczone dla dzieci posiadają często również wbudowaną kamerę, pozwalającą na nagrywanie krótkich filmów video (dostępna rozdzielczość to czasami nawet Full HD 1080p, jednak najczęściej oferowana jakość to HD Ready 720p). Podgląd fotografii przed jej wykonaniem umożliwia mały, kilkucalowy wizjer. Przydatne okazać się mogą funkcje dodawania ramek oraz umieszczania elementów dekoracyjnych do zdjęcia, a także dodatkowe wyposażenie – wbudowany głośnik, mikrofon, lampa błyskowa, czytnik kart pamięci.

[TOP5] Najdroższe dziecięce Aparaty fotograficzne [Ranking]

[ Aktualizacja zestawienia - maj 2024 ]

Prezentujemy proponowane bardzo drogie dziecięce aparaty do robienia zdjęć, z modelami uszeregowanymi malejąco wg ceny (od najdroższych).


Jak wybrać dobry aparat fotograficzny dla dziecka? [Poradnik]

Przed zakupem warto wziąć pod uwagę poniższe czynniki.

  • Wytrzymałość – sprzęt używany przez kilkuletnie dziecko powinien wytrzymywać uderzenia i upadki, dlatego przyda się solidna obudowa z plastiku lub gumy. Z reguły dobrej jakości aparaty przeznaczone dla najmłodszych nie posiadają ostrych krawędzi oraz zakończeń, co wpływa na bezpieczeństwo użytkowania.
  • Łatwość obsługi – aparat powinien cechować się prostotą, z łatwymi w użyciu elementami sterującymi i intuicyjnymi interfejsami. Upewnijmy się, że dziecko może obsługiwać kamerę bez żadnej pomocy.
  • Rozmiar i waga – aparaty dla dzieci powinny być lekkie i łatwe do przenoszenia. Poszukajmy modeli, które są małe i kompaktowe, z wygodnym i niezbyt grubym uchwytem.
  • Jakość obrazu – chociaż na początku przygody dziecka z fotografią niekoniecznie potrzebujemy wysokiej klasy zdjęć, warto jednak mieć pewność, że rejestrowane obrazy są przyzwoitej jakości. Szukajmy zatem aparatów posiadających rozdzielczość co najmniej 5 megapikseli (5 Mpx).
  • Zasilanie – wygodniejszym rozwiązaniem będzie wybór aparatu posiadającego wbudowany akumulator, dzięki czemu nie ma konieczności wymiany baterii.

Jak nauczyć dzieci korzystania z aparatu fotograficznego?

Po wybraniu odpowiedniego aparatu warto poświęcić czas, aby nauczyć dziecko, jak prawidłowo z niego korzystać. Poniżej kilka wskazówek.

  • Zacznijmy od podstaw – pokażmy dziecku różne części aparatu i wyjaśnijmy ich funkcje. Warto w pierwszej kolejności zacząć od tematu włączania i wyłączania urządzenia.
  • Skupmy się na obrazie – pokażmy, jak prawidłowo kadrować ujęcie, a także możemy je zachęcić do eksperymentowania z różnymi kątami i perspektywami.
  • Stawiajmy na praktykę – motywujmy dziecko do robienia wielu zdjęć i sprawdzania różnych ustawień.

TOP Dziecięce Aparaty fotograficzne w danej cenie

[ Aktualizacja zestawienia - maj 2024 ]

Produkty uwzględnione poniżej powstały w oparciu o aktywność kupujących oraz ich zainteresowanie produktem. Dane tutaj wykorzystane pozyskane zostały ze sklepów internetowych oraz porównywarek cenowych.

Bardzo tani Aparat do zdjęć dla dziecka do 50 zł


Aparat do zdjęć dla dziecka do 100 zł


Aparat do zdjęć dla dziecka do 200 zł


Aparat do zdjęć dla dziecka do 300 zł


Aparat do zdjęć dla dziecka do 500 zł


Krótkie podsumowanie

Wybranie dziecku własnego aparatu fotograficznego to świetny sposób na pobudzenie jego kreatywności i umożliwienie mu uwiecznienia cennych wspomnień. Kupując aparat z przeznaczeniem dla najmłodszych należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak przede wszystkim trwałość, łatwość obsługi, rozmiar i waga oraz jakość obrazu.

Zakup aparatu fotograficznego możemy potraktować jako zakup okazjonalnego prezentu dla naszej pociechy.

Inne artykuły astronomiczne i rankingi sprzętu obserwacyjnegoDodaj opinię