Konwerter video

Astronomia: Sprzęt obserwacyjny 16 0
konwerter video analogowo-cyfrowy
konwerter video analogowo-cyfrowy

Konwertery wideo to programy komputerowe, które mogą zmieniać format przechowywania cyfrowego wideo. Mogą ponownie skompresować wideo do innego formatu w procesie zwanym transkodowaniem lub mogą po prostu zmienić format kontenera bez zmiany formatu wideo. Wady transkodowania polegają na tym, że podczas transkodowania między stratnymi formatami kompresji występuje utrata jakości oraz że proces wymaga dużej mocy procesora. Konwerter filmów posiada naprawdę wiele zalet.


Konwerter plików wideo

Konwertery multimedialne przeplatają dane w strumieniach multimediów, aby umożliwić wydajne odtwarzanie przy użyciu mniejszych zasobów obliczeniowych, takich jak czas spędzony na czytaniu z dysku pamięci, pamięć potrzebna do buforowania wybranych strumieni multimediów i czas spędzony na dekodowaniu przy poszukiwaniu innej pozycji w czasie. W tym sensie narzut przemieszania jest informacją kontrolną dodaną przez pojemnik w celu przenoszenia przeplatanych strumieni. Mniejszy narzut skutkuje mniejszym plikiem przy przenoszeniu tych samych strumieni z tymi samymi danymi.

Na narzut wpływa całkowita liczba pakietów i rozmiar nagłówków pakietów strumieniowych. W kodowaniach o wysokiej przepływności ładunek zawartości jest zwykle wystarczająco duży, aby dane narzutowe były względnie nieznaczne, ale w kodowaniach o niskiej przepływności nieefektywność narzutu może znacząco wpłynąć na wynikowy rozmiar pliku, jeśli kontener używa dużych nagłówków pakietów strumieni lub dużej liczby pakietów.

Program będzie mógł poprawnie wyświetlać obraz tylko wtedy, gdy odpowiednio wybrany zostanie format stereoskopowy. Filmy w tym samym rozmiarze są automatycznie wykrywane jako para stereoskopowa z widokiem z lewej strony w pierwszym strumieniu. Warto wspomnieć o tym, że:

  • marker JPS – określa format stereoskopowy,
  • wskaźnik sTER – może definiować tylko parę równoległą z kolejnością widoków,
  • mono – brak informacji stereoskopowych, dostarczany jest tylko pojedynczy widok,
  • podwójny strumień – każdy widok jest przechowywany w niezależnym strumieniu lub pliku.

Konwerter DAC

W elektronice konwerter cyfrowo-analogowy to system, który przekształca sygnał cyfrowy na sygnał analogowy. Przetwornik analogowo-cyfrowy wykonuje funkcję odwrotną. Istnieje kilka architektur DAC; przydatność przetwornika cyfrowo-analogowego do konkretnego zastosowania zależy od wartości, w tym: rozdzielczości, maksymalnej częstotliwości próbkowania i innych.

Konwersja cyfrowo-analogowa może pogorszyć sygnał, dlatego należy określić przetwornik cyfrowo-analogowy, który zawiera nieznaczne błędy pod względem zastosowania.

Przetworniki cyfrowo-analogowe są powszechnie stosowane w odtwarzaczach muzycznych do konwersji cyfrowych strumieni danych na analogowe sygnały audio. Są również używane w telewizorach i telefonach komórkowych do konwersji cyfrowych danych wideo na analogowe sygnały wideo, które łączą się ze sterownikami ekranu w celu wyświetlania obrazów monochromatycznych lub kolorowych. Te dwie aplikacje wykorzystują przetworniki cyfrowo-analogowe na przeciwnych końcach kompromisu częstotliwości.

Ze względu na potrzebę precyzyjnie dobranych komponentów, wszystkie oprócz najbardziej wyspecjalizowanych przetworników cyfrowo-analogowych są realizowane jako układy scalone. Dyskretne przetworniki cyfrowo-analogowe byłyby zwykle bardzo szybkimi, nisko rozdzielczymi typami energochłonnymi, stosowanymi w wojskowych systemach radarowych.


Konwerter cyfrowo-analogowy

Przetwornik cyfrowo-analogowy konwertuje abstrakcyjną liczbę o skończonej precyzji na wielkość fizyczną. W szczególności przetworniki cyfrowo-analogowe są często używane do przekształcania danych szeregów czasowych o skończonej precyzji na ciągle zmieniający się sygnał fizyczny.

Idealny przetwornik cyfrowo-analogowy przekształca liczby abstrakcyjne w konceptualną sekwencję impulsów, które są następnie przetwarzane przez filtr rekonstrukcyjny przy użyciu jakiejś formy interpolacji w celu wypełnienia danych między impulsami.

Konwencjonalny praktyczny przetwornik cyfrowo-analogowy konwertuje liczby na stałą funkcję składającą się z sekwencji funkcji prostokątnych, która jest modelowana z blokadą zerowego rzędu.


Jaki konwerter wybrać do telewizji?

W dzisiejszych czasach konwerter telewizyjny cieszy się sporą popularnością. Głos dzwoniącego jest przetwarzany przez mikrofon na analogowy sygnał elektryczny, a następnie sygnał analogowy jest przetwarzany przez ADC na strumień cyfrowy. Strumień cyfrowy jest następnie dzielony na pakiety sieciowe, w których może być przesyłany wraz z innymi danymi cyfrowymi, niekoniecznie dźwiękowymi.

Pakiety są następnie odbierane w miejscu docelowym, ale każdy pakiet może obrać zupełnie inną trasę i może nawet nie dotrzeć do miejsca docelowego we właściwej kolejności czasowej. Konwerter filmów charakteryzuje się wysoką jakością.

Inne artykuły astronomiczne i rankingi sprzętu obserwacyjnego

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...