Jakie będą atrakcje dla dzieci w Jastarni w 2023?

Astronomia: Bez kategorii 99 0

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Już teraz warto znaleźć właściwy kierunek. Gdy podróżujemy z dziećmi, to zależy nam na tym, aby one również miały co robić na wakacyjnym wypoczynku. Sporo rodzin stawia na urlop nad polskim morzem. Warto skupić się na Jastarni, w której nie brakuje atrakcji dla rodzin z dziećmi. Obok, których nie sposób przejść obojętnie?


Latarnia morska w Jastarni i Chata Rybacka

Numerem jeden wśród atrakcji nie tylko dla dzieci, ale także dla całych rodzin jest latarnia morska w Jastarni. Nie należy do wysokich. Ma jedynie 17 metrów wysokości. Miejsce to robi ogromne wrażenie. Warto zaznaczyć sobie jej lokalizację na mapie i potraktować ją jako obowiązkowy punkt do zwiedzania.

Warto udać się także do Chaty Rybackiej. Co to takiego? Jest to muzeum, w którym można podziwiać eksponaty, które są związane z rybakami, a także rybołówstwem. Muzeum to jest wyjątkowe, ponieważ w całości jest zbudowane z drewna, które pozostało po rozbitych statkach. Plusem tej atrakcji jest także to, że znajduje się w samym centrum Jastarni. Żaden z turystów nie będzie miał problemu z dotarciem do niej.


Park Linowy Alfa i przepiękna plaża

Dzieciaczki uwielbiają parki rozrywki i różnego rodzaju aktywności fizyczne. Sporo ciekawych atrakcji proponuje nam Park Linowy Alfa. Znajdziemy nie tylko trasy o przeróżnym stopniu skomplikowania, ale także miłą oraz profesjonalną obsługę. Park Linowy Alfa znajduje się nieopodal plaży.

Będąc przy temacie plaży, nie możemy jej pominąć wśród naszych atrakcji. W końcu to na niej spędzamy większość urlopu spędzanego nad morzem. Nie tylko można się na plaży świetnie bawić w piasku, ale także zażywać kąpieli. Dla dzieci na plażach są organizowane specjalne boiska do zabawy, place zabaw, czy też atrakcyjne dmuchańce, na których mogą nieco powariować. Niejednokrotnie można spotkać animatorów, którzy zajmują się profesjonalnie dziećmi i organizują im zabawę.


Bunkry oraz ścieżki rowerowe w Jastarni

Polecamy zajrzeć także do Ośrodka Oporu Jastarnia, który znajduje się kilka kilometrów od centrum miasta. Możemy w nim znaleźć kilka schronów ciężkich, jak i lekkich. Oczarowane będą szczególnie dzieci w wieku szkolnym, które pasjonują się historią. W miejscu tym sporo się nauczą i zobaczą na własne oczy. Nieco edukacji podczas wakacji nie zaszkodzi.

Na sam koniec chcemy wspomnieć o ścieżkach rowerowych. Przez Jastarnię przecinają się ścieżki, które ciągną się przez cały Półwysep Helski. Ścieżka, która biegnie przez miasto ma aż szesnaście kilometrów długości. Można na niej spędzić nawet cały dzień na rowerach ze swoją rodziną. Dla kolarzy bardziej doświadczonych, jak i bardziej aktywnych dzieci, można polecić przejechanie całej mierzei na rowerze. Warto nadmienić, że jest to jedna z najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce.

Jak widać na powyższym, w Jastarni jest całe mnóstwo atrakcji, z których można korzystać przez cały sezon. Nie zastanawiaj się dłużej, tylko rezerwuj dla siebie i swojej rodziny urlop marzeń.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.blueapart.pl/blog/27/atrakcje-dla-dzieci-w-jastarni.

Inne artykuły astronomiczne i rankingi sprzętu obserwacyjnegoDodaj opinię