Jaka mapa nocnego nieba? Którą najlepiej wybrać? Poradnik i Ranking TOP12 map nieba!

Astronomia: Sprzęt obserwacyjny 34 0

Możliwości technologiczne obecnego sprzętu sprawiają, że tradycyjne metody obserwacyjne często stają się coraz mniej popularne. Chociażby przy pomocy dedykowanych astronomicznych aplikacji mobilnych możemy bardzo szybko zdefiniować, o jakieś godzinie widoczne będą poszczególne obiekty w przestrzeni kosmicznej – planety, gwiazdy, galaktyki, konstelacje itp.

Obecnie wśród najchętniej wybieranych aplikacji oferujących (po zainstalowaniu na telefonie) interaktywną mapę nocnego nieba można wyróżnić m.in.:

  • SkyView,
  • Stellarium,
  • SkySafari,
  • Star Walk,
  • Sky Map,
  • NASA App.

Osoby pasjonujące się astronomią oraz te dopiero co rozpoczynające swoją przygodę z obserwacją przestrzeni kosmicznej z pewnością docenią jednak tradycyjne mapy nocnego nieba, które świetnie sprawdzą się chociażby podczas nauki obsługi teleskopu astronomicznego lub prostszej lornetki. Znajomość położenia konstelacji, ciał niebieskich, mgławic, galaktyk itp. pozwoli na precyzyjniejsze i szybsze namierzenie ich na nocnym niebie przy pomocy posiadanego sprzętu optycznego.

Jakie zatem mapy nocnego nieba możemy kupić? Które przydadzą się na początek nauki astronomii?

Jakie informacje znajdziemy w publikacji?

[TOP12] Ranking Map nieba

[ Aktualizacja zestawienia - grudzień 2023 ]

Prezentujemy proponowane mapy nocnego nieba, które są najchętniej kupowane dla młodych pasjonatów astronomii.

2 #  Teleskop Astronomiczny OPTICON DISCOVERY + Duży Statyw + Mapy/Plakaty Nieba + Program i Akcesoria., 5902543852113

Teleskop Astronomiczny OPTICON DISCOVERY + Duży Statyw + Mapy/Plakaty Nieba + Program i Akcesoria., 5902543852113 Najniższa Cena Online
  • Producent Opticon 

11 #  Fototapeta Mapa nieba brązowa - zarys gwiazdozbiorów z symbolami znaków zodiaku

Fototapeta Mapa nieba brązowa - zarys gwiazdozbiorów z symbolami znaków zodiaku Najniższa Cena Online Fototapeta z mapą "Mapa nieba" Naszej fototapecie z mapą świata nie można odmówić oryginalności. 'Mapa nieba' to dekoracja ścienna, która w artystyczny sposób przedstawia zarys kontynentów. popularny wzór będzie perfekcyjną dekoracją dla oryginalnego wnętrza. Jeśli chodzi o wnętrze nastolatka, to fototapeta na ścianę 'Mapa nieba' przedstawiająca kontynenty będzie miała ponadto walor dydaktyczny. Nauka geografii będzie o dużo prostsza i przyjemniejsza. Oryginalna dekoracja pozwoli nie tylko na interesującą aranżację wnętrza domowego,w dodatku jest propozycją na metamorfozę biurowych pomieszczeń. Wielkoformatowa fototapeta z mapą świata "Mapa nieba" to wyśmienita ozdoba do biura podróży, a także restauracji czy sklepów. Mapa na fototapecie "Mapa nieba" została wspaniale odwzorowana. Dzięki wydrukowi w wysokiej rozdzielczości kontynenty zostały przedstawione w najdrobniejszych szczegółach. Fototapeta "Mapa nieba" z mapą to nie tylko akcentujący się design,na dodatek przyciągające wzrok barwy. Kolor beżowy na dekoracji w znacznym rozmiarze będzie genialnie prezentować się w dowolnym wnętrzu. Zapraszamy do obejrzenia ciekawej serii dekoracji ściennych w galerii bimago - w ofercie przystępne są fototapety z mapami fizycznymi, w stylu retro oraz w czarno-białej wersji.

Podstawowa mapa nocnego nieba na sam początek nauki może być w postaci wygodnej edukacyjnej podkładki na biurko, na której będziemy mieli jak na dłoni najważniejsze konstelacje, obiekty, galaktyki itp. w widzianej przez nas przestrzeni kosmicznej. Dzieciom oraz osobom rozpoczynającym przygodę z astronomią z pewnością dużym ułatwieniem będzie skorzystanie z dostępnych i wymienionych wcześniej aplikacji mobilnych, łatwych do zainstalowania na naszym telefonie.

[TOP7] Najtańsze Mapy nieba [Ranking]

[ Aktualizacja zestawienia - grudzień 2023 ]

Prezentujemy proponowane bardzo tanie mapy nocnego nieba, z modelami uszeregowanymi rosnąco wg ceny (od najtańszych).

2 #  Artglob Podkładka dwustronna na biurko dla dzieci, układ słoneczny młodego odkrywcy / mapa nieba młodego odkrywcy

Artglob Podkładka dwustronna na biurko dla dzieci, układ słoneczny młodego odkrywcy / mapa nieba młodego odkrywcy Najniższa Cena Online dwustronna podkładka na biurko: Układ Słoneczny Młodego Odkrywcy - Mapa Nieba Młodego Odkrywcy dla dzieci. Pierwsza strona podkładki mieści Mapę Układu Słonecznego. Wreszcie nadszedł czas na podbój kosmosu! Mapa ta dzięki oryginalnej grafice połączonej z przyjemną dla oka kolorystyką w miły sposób pozwoli najmłodszym, a także nieco starszym dzieciom w zgłębieniu tajemnic naszego najbliższego kosmicznego sąsiedztwa. Wiadomości dotyczące poszczególnych komponentów w przystępny sposób można odnaleźć dzięki numerycznej legendzie znajdującej się na dole mapy, będą to nie tylko opisy poszczególnych planet, lecz także ciekawostki dotyczące historii odkrywania kosmosu. Mapa w harmonijny sposób łączy w sobie aspekty merytoryczne, jak i wizualne, dzięki temu świetnie sprawdzi się w roli elementu dekoracyjnego w dziecięcym pokoju. Układ Słoneczny Młodego Odkrywcy to mapa, dzięki której w niebanalny sposób możesz pomóc swemu dziecku w rozwijaniu jego pasji oraz zainteresowań. Natomiast druga strona podkładki, pokazuje Mapę Nieba 3, 2, 1… Start! Rozpoczynamy poszukiwania wielkiej Niedźwiedzicy! Z myślą o dzieciach stworzyliśmy mapę, której celem jest przybliżenie im astronomicznych faktów i ciekawostek o układach gwiezdnych. Dzięki starannie stworzonej, bajecznej grafice obfitującej w żywe kolory mapa przyciągnie uwagę każdego ucznia. I kto wie? Być może będzie to początek astronomicznej pasji! Zastosowaliśmy pomiędzy innymi podział na niebo północne i południowe, a do każdej z opisywanych konstelacji przyporządkowaliśmy właściwy jej symbol i dodatkowe fakty – o okresie widoczności danego gwiazdozbioru w Polsce i jego pozycji na liście gwiazdozbiorów, ustalanej według wielkości powierzchni. W dolnej części mapy znajduje się legenda, będąca zbiorem danych dopasowanych tak, żeby w prosty sposób opowiedzieć o fascynującym, kosmicznym świecie. Gwarantujemy, że Mapa Nieba dla dzieci widocznie ułatwi naukę w domowych warunkach, a także dopełni treści zdobyte w szkolnej ławce, na ścianie zwiśnie jako wymarzona ozdoba każdego pokoju, a przewiązana wstążką będzie wymarzonym prezentem Twojej pociechy. Ponadto, podkładka posłuży jako ochrona blatu każdego dziecięcego biurka
  • Producent Artglob 

6 #  Idź do nieba! Duchowa mapa do wieczności (książka) - abp Fulton Sheen, kategoria: duchowość, ESPRIT, 2020 r., oprawa miękka - 01346

Idź do nieba! Duchowa mapa do wieczności (książka) - abp Fulton Sheen, kategoria: duchowość, ESPRIT, 2020 r., oprawa miękka - 01346 Najniższa Cena Online Dokąd prowadzi droga naszego życia? W jakim kierunku chcemy zmierzać? Każdy musi dokonać wyboru. Sługa Boży arcybiskup Fulton J. Sheen z pasją nakłania do zwrócenia naszych kroków w stronę nieba. Daje też szczegółową mapę jako pomoc w pokonywaniu kolejnych etapów - poziomów na drodze do królestwa światłości. Drogowskazami są tu na nowo przypomniane podstawowe prawdy o sądzie Bożym, o wierze i miłości, o modlitwie, o walce ze złem i o cierpieniu i śmierci. renomowany amerykański kaznodzieja z właściwą sobie ładnością przekonuje, że choć we współczesnym świecie nad wyraz trudno być prawdziwym chrześcijaninem, to królestwo Boże już tu ma swój początek, a u kresu drogi czeka wieczne szczęście. Pasją abp. Fultona Sheena było głoszenie katolickiej wiary. Ukazywał jej piękno, spójność i rozumność. Czynił to językiem obrazowym, pełnym aforyzmów, a zarazem niezwykle logicznym i precyzyjnym. W czasach pobłażliwych doktryn jego nauczanie lśni blaskiem ortodoksyjnej prawdy. Temu pasterzowi można zaufać,pokazuje owcom drogę do nieba. ks. Dr Tomasz Jaklewicz Nawracał miliony. Nie za sprawą retorycznych sztuczek (choć jego erudycją można żeby obdzielić kilka osób i wciąż uznawalibyśmy ich za geniuszy...), a silną wiarą w to, co głosił, i życiem zgodnym z tym, w co wierzył. Skomplikowane treści teologiczne potrafił podawać na "życiowych" przykładach, przybliżając Boże prawdy ludziom choćby najszczególniej na nie opornym. Dlatego jeśli abp Fulton J. Sheen mówi: "Idź do nieba", to nie wkładaj nawet butów. Nie dlatego, że podróż będzie sielanką (bo nie będzie...), lecz dlatego że szkoda marnować czasu. Jego duchowa mapa do wieczności nie ma nic wspólnego z ogromną płachtą papieru, bliżej jej do wytwornego GPS-a. Ta książka to pozycja obowiązkowa dla każdego, komu drogie jest własne zbawienie. Mateusz Ochman (Rh)Pozycja warta polecenia.
  • ISBN 9788367530613 

7 #  Fototapeta Mapa nieba brązowa - zarys gwiazdozbiorów z symbolami znaków zodiaku

Fototapeta Mapa nieba brązowa - zarys gwiazdozbiorów z symbolami znaków zodiaku Najniższa Cena Online Fototapeta z mapą "Mapa nieba" Naszej fototapecie z mapą świata nie można odmówić oryginalności. 'Mapa nieba' to dekoracja ścienna, która w artystyczny sposób pokazuje kształt kontynentów. popularny wzór będzie rewelacyjną dekoracją dla oryginalnego wnętrza. Jeśli chodzi o pokój nastolatka, to fototapeta na ścianę 'Mapa nieba' ukazująca kontynenty będzie miała również walor dydaktyczny. Nauka geografii będzie o mnóstwo prostsza oraz przyjemniejsza. Oryginalna dekoracja pozwoli nie tylko na atrakcyjną aranżację wnętrza domowego,w dodatku jest propozycją na metamorfozę biurowych pomieszczeń. Wielkoformatowa fototapeta z mapą świata "Mapa nieba" to wyśmienita ozdoba do biura podróży, a także restauracji czy sklepów. Mapa na fototapecie "Mapa nieba" została nieprzeciętnie odwzorowana. Dzięki wydrukowi w wysokiej rozdzielczości kontynenty zostały przedstawione w najdrobniejszych szczegółach. Fototapeta "Mapa nieba" z mapą to nie tylko uwydatniający się design,też przyciągające wzrok barwy. Kolor beżowy na dekoracji w znacznym rozmiarze będzie świetnie prezentować się w dowolnym wnętrzu. Zapraszamy do obejrzenia ciekawej linii dekoracji ściennych w galerii bimago - w ofercie dostępne są fototapety z mapami fizycznymi, w stylu retro, a także w czarno-białej wersji.

Jeżeli marzy nam się zestaw obserwacyjny w postaci teleskopu ze statywem, wówczas z reguły nie musimy martwić się o zakup dodatkowej mapy nieba – z reguły jest ona dostarczana wraz ze sprzętem jako bonus od sprzedawcy. Ułatwieniem w zlokalizowaniu poszczególnych obiektów będzie z pewnością obrotowa mapa nocnego nieba, która pozwoli na zweryfikowanie ich aktualnego położenia w zależności od aktualnej godziny. Osoby mniej cierpliwe oczywiście w każdej chwili będą mogły skorzystać z aplikacji mobilnej, jeżeli korzystanie z mapy nieba może być z początku czasochłonne 🙂

[TOP7] Najdroższe Mapy nieba [Ranking]

[ Aktualizacja zestawienia - grudzień 2023 ]

Prezentujemy proponowane dużo droższe mapy nocnego nieba, z modelami uszeregowanymi malejąco wg ceny (od najdroższych).

1 #  Teleskop Astronomiczny OPTICON DISCOVERY + Duży Statyw + Mapy/Plakaty Nieba + Program i Akcesoria., 5902543852113

Teleskop Astronomiczny OPTICON DISCOVERY + Duży Statyw + Mapy/Plakaty Nieba + Program i Akcesoria., 5902543852113 Najniższa Cena Online
  • Producent Opticon 

3 #  ArtGlob, Mapa Nieba Młodego Odkrywcy - mapa ścienna dla dzieci, do wpinania (5907751196028)

ArtGlob, Mapa Nieba Młodego Odkrywcy - mapa ścienna dla dzieci, do wpinania (5907751196028) Najniższa Cena Online 3, 2, 1… Start! Rozpoczynamy poszukiwania obfitej Niedźwiedzicy! Z myślą o dzieciach stworzyliśmy mapę, której celem jest przybliżenie im astronomicznych faktów i ciekawostek o układach gwiezdnych. Dzięki starannie wytworzonej, bajecznej grafice obfitującej w żywe kolory mapa przyciągnie uwagę każdego ucznia. I kto wie? Być może będzie to początek astronomicznej pasji! Zastosowaliśmy pomiędzy innymi podział na niebo północne i południowe, a do każdej z opisywanych konstelacji przyporządkowaliśmy właściwy jej symbol oraz dodatkowe fakty – o okresie widoczności danego gwiazdozbioru w Polsce i jego pozycji na liście gwiazdozbiorów, ustalanej według wielkości powierzchni. W dolnej części mapy znajduje się legenda, będąca zbiorem informacji dopasowanych tak, żeby w prosty sposób opowiedzieć o fascynującym, kosmicznym świecie. Gwarantujemy, iż Mapa Nieba dla dzieci pokaźnie ułatwi naukę w domowych warunkach, a także dopełni treści zdobyte w szkolnej ławce, na ścianie zwiśnie jako wymarzona ozdoba każdego pokoju, a przewiązana wstążką będzie wymarzonym prezentem Twojej pociechy. Mapa oprawiona jest w elegancką ramkę aluminiową, naniesiona na podkład w który można wbijać pokaźniki, oznaczając w ten sposób niebanalne punkty. Do każdej mapy dodajemy zestaw znaczników gratis. Jeżeli jesteś zainteresowany innego rodzaju oprawą mapy, napisz do nas. Zrealizujemy dla Ciebie zamówienie indywidualne. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

4 #  ArtGlob, Mapa Nieba Młodego Odkrywcy - mapa ścienna dla dzieci na podkładzie w drewnianej ramie

ArtGlob, Mapa Nieba Młodego Odkrywcy - mapa ścienna dla dzieci na podkładzie w drewnianej ramie Najniższa Cena Online 3, 2, 1… Start! Rozpoczynamy poszukiwania obfitej Niedźwiedzicy! Z myślą o dzieciach stworzyliśmy mapę, której celem jest przybliżenie im astronomicznych faktów i ciekawostek o układach gwiezdnych. Dzięki starannie wytwarzanej, bajecznej grafice obfitującej w żywe kolory mapa przyciągnie uwagę każdego ucznia. I kto wie? Być może będzie to początek astronomicznej pasji! Zastosowaliśmy między innymi podział na niebo północne i południowe, a do każdej z opisywanych konstelacji przyporządkowaliśmy właściwy jej symbol i uzupełniające fakty – o okresie widoczności danego gwiazdozbioru w Polsce i jego pozycji na liście gwiazdozbiorów, ustalanej według wielkości powierzchni. W dolnej części mapy znajduje się legenda, będąca zbiorem informacji przypasowanych tak, żeby w prosty sposób opowiedzieć o fascynującym, kosmicznym świecie. Zapewniamy, iż Mapa Nieba dla dzieci widocznie ułatwi naukę w domowych warunkach oraz dopełni treści zdobyte w szkolnej ławce, na ścianie zwiśnie jako wymarzona ozdoba każdego pokoju, a przewiązana wstążką będzie wymarzonym prezentem Twojej pociechy. Mapa oprawiona jest w elegancką ramkę drewnianą, naniesiona na podkład gwarantujący jej trwałość. Jeżeli jesteś zainteresowany innego typu oprawą mapy, napisz do nas. Zrealizujemy dla Ciebie zamówienie jednostkowe. Informacje dopełniające: Kod 9788363618148H rodzaj towaru mapa ścienna Wydawca ArtGlob typ mapy astralna Język polski Data wydania 14-01-2021 Wydanie 1 Wodoodporna Tak Laminowana Tak wariant laminatu matowy Oprawa rama drewniana liczba stron 1 wymiary / mm 1400x1000 ISBN 978-83-63618-14-8 EAN 5907751196011 Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

7 #  Mapa Nieba Młodego Odkrywcy MIDI - mapa ścienna dla dzieci, do wpinania - pinboard, ArtGlob (5907751196066)

Mapa Nieba Młodego Odkrywcy MIDI - mapa ścienna dla dzieci, do wpinania - pinboard, ArtGlob (5907751196066) Najniższa Cena Online 3, 2, 1… Start! Rozpoczynamy poszukiwania obszernej Niedźwiedzicy! Z myślą o dzieciach stworzyliśmy mapę, której celem jest przybliżenie im astronomicznych faktów i ciekawostek o układach gwiezdnych. Dzięki precyzyjnie tworzonej, bajecznej grafice obfitującej w żywe odcienie mapa przyciągnie uwagę każdego ucznia. I kto wie? Być może będzie to początek astronomicznej pasji! Zastosowaliśmy między innymi podział na niebo północne i południowe, a do każdej z opisywanych konstelacji przyporządkowaliśmy właściwy jej symbol oraz dopełniające fakty – o okresie widoczności danego gwiazdozbioru w Polsce i jego pozycji na liście gwiazdozbiorów, ustalanej według wielkości powierzchni. W dolnej części mapy znajduje się legenda, będąca zbiorem danych przypasowanych tak, aby w prosty sposób opowiedzieć o fascynującym, kosmicznym świecie. Zagwarantujemy, że Mapa Nieba dla dzieci wyraźnie ułatwi naukę w domowych warunkach i dopełni treści zdobyte w szkolnej ławce, na ścianie zwiśnie jako wymarzona ozdoba każdego pokoju, a przewiązana wstążką będzie wymarzonym prezentem Twojej pociechy. Mapa oprawiona jest w elegancką ramkę aluminiową, naniesiona na podkład w który można wbijać wyraźniki, oznaczając w ten sposób atrakcyjne punkty. Do każdej mapy dodajemy komplet wyraźników gratis. Jeżeli jesteś zainteresowany innego rodzaju oprawą mapy, napisz do nas. Zrealizujemy dla Ciebie zamówienie jednostkowe. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Jak wybrać dobrą mapę nieba? [Poradnik]

Forma mapy nieba, jaką chcemy posiadać, może być zróżnicowana i przeznaczona dla innego typu użytkownika.

Podkładka na biurko

Celem edukacji z pewnością będzie to bardzo przydatne rozwiązanie, szczególnie dla najmłodszych oraz osób początkujących. W zasięgu wzroku mamy rozkład najważniejszych obszarów nocnego nieba, z ich położeniem oraz współrzędnymi. Z pewnością na początku przygody z astronomią mogą się pojawić trudności z jej poprawnym odczytywaniem, dlatego może się nam przydać dodatkowo słownik lub książka przybliżająca obiekty astronomiczne, całe konstelacje, mgławice, galaktyki itp. Rozmiar podkładki warto skorelować z wielkością naszego biurka.

Mapa nieba na ścianę

Idealne rozwiązanie dla pasjonata astronomii. Tutaj w mniejszym stopniu musimy ograniczać się do rozmiaru samej mapy – wersje ścienne są dużo większe, mają przy tym wyraźniejsze napisy, co może się okazać znaczącym ułatwieniem, gdy dopiero co rozpoczynamy swoją przygodę z poznawaniem przestrzeni kosmicznej. Mapa nieba może być w formie przyklejanej lub tez przyczepianej za pomocą pinesek, igieł itp. (może się przydać tablica korkowa do powieszenia na ścianę). Najczęściej wersje do zawieszenia na ścianę mają rozmiar 60×80, 60×90 itd., jednak z powodzeniem możemy znaleźć i większe bądź bardzie zróżnicowane. Warto natomiast dostosować poziom szczegółowości samej mapy do możliwości oraz preferencji.

Atlas nieba

Może on przybierać różną formę:
książki – wraz z rozkładaną mapą nieba otrzymujemy książkę z informacjami o najważniejszych obiektach i strukturach w przestrzeni kosmicznej. Najczęściej otrzymujemy to jako całościowy zestaw;
rozkładanej mapki – klasyczna mapa nieba to dużych rozmiarów kartka, ze szczegółowym położeniem nie tylko największych struktur, ale również konstelacji i głównych gwiazd z nich się znajdujących, o galaktykach nie wspominając. Często taka mapa jest dołączona do zestawu z teleskopem;
mapki z dodatkowymi funkcjami – dla pasjonatów i miłośników gadżetów z pewnością interesująca będzie pozycja mapy oferującej np. podświetlenie w ciemności. Takie mapki są z reguły nieco droższe, w rozmiarach najczęściej bardzo podobnych do klasycznych map nieba.

Aplikacja do zainstalowania na telefon

To z pewnością najwygodniejsza forma nauki lokalizacji obiektów astronomicznych na nocnym niebie. Należy jednak mieć na względzie fakt, że niekiedy nasza geolokalizacja w telefonie może być wyłączona lub też działać z opóźnieniem, co będzie powodowało przekłamania w prawidłowym rozpoznaniu struktur w przestrzeni kosmicznej. Warto zatem weryfikować właściwe położenie gwiazd, planet, galaktyk itp. z tradycyjną mapą nocnego nieba w formie papierowej. Zdecydowana większość aplikacji map nieba jest wspierana przez systemy operacyjne takie jak Android, czy OS.


TOP Mapy nieba

[ Aktualizacja zestawienia - grudzień 2023 ]

Produkty uwzględnione poniżej powstały w oparciu o aktywność kupujących oraz ich zainteresowanie produktem. Dane tutaj wykorzystane pozyskane zostały ze sklepów internetowych oraz porównywarek cenowych.

Bardzo tania Mapa nieba do 30 zł


Mapa nieba do 50 zł


Mapa nieba do 100 zł


Mapa nieba do 150 zł


Mapa nieba do 200 zł


Mapa nieba do 250 zł


Mapa nieba do 300 zł


Mapa nieba do 400 zł


Mapa nieba do 500 zł


Mapa nieba do 1000 złPodsumowanie

Zakup mapki nocnego nieba to drobny prezent dla naszego dziecka, kolegi lub też osoby z rodziny pasjonującej się astronomią. Forma mapy, jaką wybierzemy, zależy głównie od naszych preferencji oraz oczekiwań (istoty będzie tutaj poziom szczegółowości oraz zakres nieba, jaki chcemy uwzględnić). Na potrzeby szkolnej edukacji świetnie się sprawdzi podkładka na biurko, rozkładana duża mapa z szerokim zakresem nieba to z pewnością gratka już dla nieco obeznanych z astronomią entuzjastów obserwacji.

Jeżeli zależy nam na zakupie całego zestawu obserwacyjnego, to z pewnością teleskop ze statywem oraz dołączoną mapą nocnego nieba będzie dobrym rozwiązaniem. Dla osób początkujących z pewnością wystarczy nam model do 1000 zł, a z reguły będzie to kwota do 500 zł.


Inne artykuły astronomiczne i rankingi sprzętu obserwacyjnegoDodaj opinię