Dron na początek

Astronomia: Sprzęt obserwacyjny 1 918 7

Drony do 1000 złDron jest urządzeniem przypominającym latającą zabawkę, która może być wyposażona w kamerę. Zdalne sterowanie umożliwia chociażby nagranie filmu z wyższej perspektywy. Poszczególne modele różnią się przeznaczeniem oraz posiadanymi funkcjami.


Jaki dron dla osoby początkującej?

Osoby początkujące kupują mniej skomplikowane drony (określane także jako samoloty bezzałogowe), sterowane za pomocą specjalnych pilotów, które stanowią element zestawu. Na początek wybieramy model łatwy w obsłudze, niedrogi, lekki, do którego można dodać kamerę lub aparat cyfrowy, podczepiając te urządzenia tak, jak życzy sobie tego producent. Wizyta w sklepie i długa rozmowa ze sprzedawcą, poszukiwanie porad w internecie oraz czytanie specyfikacji technicznej są zdecydowanie najlepszym wyborem – ekspert poradzi, poleci, rozwieje wątpliwości. Do wyboru mamy kilka rodzajów: hexacoptery, quadrocoptery, octocoptery oraz modela jeżdżące. W ofercie znajdują się także drony z kamerą oraz bez kamery.

Dron dla dziecka jest zabawką edukacyjną, godną uwagi i starannie wybieraną przez rodziców. Dzięki niemu dziecko ćwiczy koordynację ruchową. Dron dla początkującego nie powinien być zbyt drogi – wystarczy kupić urządzenie za 100-200 złotych – są to malutkie urządzenia mieszczące się na ludzkiej dłoni. Droższe drony nadają się dla osób dorosłych. Dron do nauki powinien być nie tylko niedrogi, ale też łatwy w obsłudze, który można szybko uruchomić i bardzo łatwo nim sterować. Dron do 200 złotych można kupić w sklepach z zabawkami. Dobre firmy pozwalają zakupić drony, wypróbować je i oddać w terminie do 14 dni, o ile okaże się on nieodpowiedni dla danej osoby. Urządzenia mają gwarancję, co oznacza, że w razie awarii mogą być naprawiane przez ekspertów nieodpłatnie. Gwarancja trwa zazwyczaj jeden rok.

Dla osoby początkującej w zupełności wystarczy dron zabawka lub mini dron. Warto wiedzieć, że drony to nie tylko urządzenia latające – mogą być również drony naziemne lub wodne. Amatorskie drony są typem urządzeń rozrywkowych – na niektórych z nich można zamontować kamerę (lub też takowy model jest w nią wyposażony), jednak nagrane filmy nie mają zbyt wysokiej jakości. Należy pamiętać, że szczególnie niewielkie drony są bardzo podatne na wiatr, przez co mogą wykonywać niekontrolowane ruchy.

Z kolei drony półprofesjonalne są trudniejsze w pilotażu niż drony rozrywkowe ze względu chociażby na mnogość dostępnych funkcji oraz możliwości.

Trzecia grupą są urządzenia profesjonalne, przeznaczone dla osób, które wcześniej miały kontakt z tego typu sprzętem lub planują używać ich bardzo często między innymi w celach zarobkowych jako np. dron do filmowania uroczystości.


Na co zwrócić uwagę kupując dron po raz pierwszy?

Idąc do sklepu musimy wiedzieć o tym, że dostępne są drony 4,6 i 8-śmigłowe. Od ich liczby zależy jak długo urządzenie będzie potrafiło unosić się w powietrzu oraz stopień jego stabilności. Oprócz tego, co jest widoczne na zewnątrz, powinniśmy zwrócić uwagę na parametry i cechy urządzenia, takie jak:

 • maksymalny czas lotu, który zależy od posiadanych przez urządzenie baterii. Urządzenie powinno potrafić unieść się w powietrzu na około 20-30 minut. Krótszy czas uniemożliwi nam nagranie filmu;
 • jakość kamery – możemy kupić dron z kamerą lub dokupić ją osobno. Zawsze pamiętajmy, aby nagrywała ona w jakości HD. Im większa ilość klatek na sekundę tym lepiej. Tu wszystko zależy od tego, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na sprzęt;
 • rodzaj sterowania – najłatwiejsze w obsłudze są modele wyposażone w kontrolery;
 • odporność na wstrząsy – cecha ta związana jest bezpośrednio z jakością urządzenia;
 • dostęp do części zapasowych – kupując sprzęt tego typu może szybko okazać się, że pewne elementy będą wymagały wymiany już po pierwszym użyciu. Upewnijmy się więc zawczasu, czy sprzedawca posiada w ofercie dodatkowe skrzydła.

RANKING dronów do 200 zł

Najchętniej wybierane drony w cenie do 200 zł w sklepach online. Zestawienie jest aktualizowane na bieżąco.

W przypadku dronów oferowanych w tym przedziale cenowym czas lotu trwa zazwyczaj do 15 minut.


Siła drona, czyli co o dronach wiedzieć warto

Drony są rodzajem samolotów, którymi steruje się dzięki pilotowi lub telefonowi komórkowemu. Im dronów więcej, tym lepszy biznes robią firmy produkujące takie urządzenia – w tej dziedzinie jednak panuje całkiem spora konkurencja. Drony wkroczyły na rynek przebojem, zajmując na nim stałe miejsce. Używane były najpierw przez wojsko, później przez firmy prywatne, a dzisiaj są wykorzystywane przez osoby prywatne.

Jakość dronów poprawia się, a ich ceny spadają. Coraz częściej są wykorzystywane do celów komercyjnych, na przykład do przenoszenia sprzętów na dużą odległość, dostarczania paczek, robienia zdjęć i kręcenia filmów z dużej wysokości. Ułatwiają życie i pozwalają wyrobić koordynację ruchów i refleks. Drony bez kamery nadają się idealnie dl nauki latania. Kupują je przeważnie osoby prywatne. Firmy wolą drony z dodatkowymi opcjami oraz kamerami.


RANKING dronów do 300 zł

Najchętniej wybierane drony w cenie do 300 zł w sklepach online. Zestawienie jest aktualizowane na bieżąco.


Drogie drony na rynku kosztują nawet powyżej 10 000 złotych, a najdroższe modele są dostępne dla nielicznych – ich koszt przekracza 20 000 złotych. Jest to spora kwota, ale jakość i poziom skomplikowania takiego urządzenia sprostają oczekiwaniom najbardziej wybrednym. Drogie drony naszpikowane są elektroniką jak najbardziej nowoczesne sprzęty.

Podsumowując, drony dostępne są na rynku w szerokim wachlarzu i dużym wyborze. Nie każda osoba ma fundusze umożliwiające zakup drogich dronów, ale na najtańsze modele stać każdego. Popularne stały się drony wykorzystywane do celów sportowych, czyli do wyścigów. Takie drony są lekkie, zwrotne i zapewniają użytkownikom niezwykłe, wyjątkowe wrażenia.


RANKING dronów do 500 zł

Najchętniej wybierane drony w cenie do 500 zł w sklepach online. Zestawienie jest aktualizowane na bieżąco.


W modelach oferowanych w kwotach rzędu 400-500 zł można znaleźć już drony mające czas lotu powyżej 15 minut.

Może warto zatem kupić drona i poczuć smak wielkiej przygody z wykorzystaniem takiego urządzenia? Przy wyborze konkretnego modelu zapoznajmy się z jego możliwościami, funkcjami oraz wyposażeniem dodatkowym.

Za rok lub dwa drony na pewno będą wykorzystywane do różnych celów. Jest to więcej niż pewne. Użytkownicy mogą monitorować rynek dronów i sprawdzać jakie kolejne zastosowania tego urządzenia pojawiają się na świecie.

RANKING dronów do 1000 zł

Najchętniej wybierane drony w cenie do 1000 zł w sklepach online. Zestawienie jest aktualizowane na bieżąco.


Podsumowanie

Zanim zdecydujemy się na zakup drona przemyślmy, czy będziemy z niego korzystali w warunkach domowych, czy raczej na zewnątrz. Od tego zależy wielkość urządzenia. Mały dron jest przeznaczony do pomieszczeń, z kolei większy może być wykorzystywany na dużej przestrzeni – najlepiej na świeżym powietrzu.


Astronomiczne zapytania:

 • jaki dron na poczatek
 • najlebszy dron do 1000zł

Related Articles

7 opinii o “Dron na początek

 1. herezy

  Szukam jakiegoś w miarę solidnego drona dla początkującego. Mój budżet to 200-300 zł max. Da się jakiś przyzwoity sprzęcik wykombinować, który w powietrzu wytrzyma dłużej niż 10 minut? 🙂

  Reply
 2. Maciek

  Uwielbiam bawić się dronem! Jestem początkujący i robię to bardziej dla funu, ale chciałbym tworzyć filmy co raz bardziej profesjonalne i umieszczać je na YouTube. Jeżeli ktoś miałby jakieś wskazówki jak tworzyć lepsze filmy i jaki sprzęt wybrać to proszę o komentarz.

  Reply
 3. Mikołaj

  Drogi Maćku! Zachęcam Cię do oglądania na YouTubie kanału vlogowego Gonciarza. Facet robi na prawdę porządne rzeczy i fanie przy tym gada. Myślę, że mógłbyś nauczyć się paru rzeczy od niego, ponieważ robi on dużo ujęć swoim dronem i widać, że zna się na robocie.

  Reply
 4. kubi

  Miałem kiedyś taki dron dla amatorów. Dałem za niego niecałe 200 złotych i do dzisiaj żałuję. Nie dość, że dron latał bardzo nisko, to jeszcze byle podmuch wiatru rzucał nim na lewo i prawo. Wydaje mi się, że lepiej dołożyć kilkaset złotych i kupić coś solidnego, co naprawdę pozwoli nam cieszyć się z latania.

  Reply