Dron z kamerą

Astronomia: Sprzęt obserwacyjny 26 537 7

dron z kamerą HDDrony są bezzałogowymi samolotami, które są niczym zabawki. Amerykanie regulują prawnie sposób używania dronów, aby były one użytkowane w sposób odpowiedzialny, gdyż niewłaściwe ich stosowanie może powodować wiele szkód i zagrażać bezpieczeństwu innych.

Drony powinni latać na wysokości do 120 metrów. Należy je pilotować uważnie, unikać jego użytkowania w pobliżu lotniska albo samolotów czy stadionów. Chcąc nabrać wprawy rekomendowany jest zakup niewielkiego egzemplarza, mieszczącego się w dłoni, który idealnie nada się do pierwszych lekcji pilotowania na niewielkim terenie. Waga drona do użytku prywatnego nie powinna przekraczać 25 kilogramów, w modelach dysponujących odpowiednim ciężarem można zamontować kamerę GoPro.

Drony są coraz częściej wykorzystywane do dokumentowania strat, które spowodowały żywioły, pozwalają badać skażenie atmosfery, stan upraw, rurociągi oraz linie energetyczne. Filmowcy wykorzystują również je do wykonywania zdjęć i filowania miejsc, które są trudno dostępne.

Coraz większą popularnością cieszą się drony do GoPro, do których można przymocować nawet sześć kamerek i uzyskać obraz obserwowany pod różnymi kątami. Drony GoPro to wysoka klasa dronów, jedne z lepszych na rynku, cechujące się wysoką jakością oraz zaawansowaniem technologicznym. Obraz przekazywany z drona GoPro jest w 3D (trójwymiarowy).

Jaki dron z kamerą na prezent?

Dron jest dobrym upominkiem – nowoczesne, innowacyjne i niezwykłe urządzenie. Nie tylko dzieci czy młodzież ucieszą się z takiego prezentu, jest urządzeniem wyrabiającym refleks, dającym rozrywkę.

Drony dla dzieci oraz osób początkujących można kupić już za 100-200 złotych. Chcąc uwiecznić wyjątkowe chwile warto wybierać modele z kamerą, drony do GoPro posiadają odpowiednią masę rzędu przynajmniej kilku kg, aby mogły swobodnie unieść ciężar kamery. Warto wybieraj model z kamerą HD, zapewniającą bardzo wysoką jakość filmowanego obrazu.

Egzemplarze z kamerą dla początkujących są małe, lekkie i idealne do treningu np. w domu lub na działce, należy jednak uważać podczas pilotowania, gdyż jest to sprzęt bardzo delikatny i podatny na uszkodzenia mechaniczne.

Dron z kamerą kosztujący do 500 złotych może już dysponować całkiem dobrymi parametrami oraz niezłymi możliwościami. Osoby dysponujące grubszym portfelem chętnie kupują trwałe, zaawansowane modele z kamerą i naszpikowane dodatkami elektronicznymi za kwotę przekraczającą 4000-5000 złotych.

Ranking dronów z kamerą dla dzieci i początkujących

Drony do użytku komercyjnego są wykorzystywane do transportowania przesyłek, dokonują napraw w trudno dostępnych miejscach, filmują wydarzenia. Ich wadami są natomiast słaby szkielet i bateria nie wytrzymująca długotrwałego użytkowania. Zakłada się, że w przyszłości drony w wielu przypadkach zastąpią firmy kurierskie, dostarczając przesyłki szybko, bezpiecznie i bez najmniejszych opóźnień.

Ciekawostką może być testowanie dronów do gaszenia pożarów – w Polsce realizowany jest test wykorzystania dronów w jednej ze straży pożarnych. Polscy wynalazcy stworzyli drona na wodór – jest cichy oraz innowacyjny. Większość dronów napędzana jest głośnymi silnikami spalinowymi, natomiast modele napędzane na baterie latają bardzo krótko – większość wytrzymuje w locie do 15 minut.

Gdzie kupić drony z kamerą?

drony z kamerąZakup drona nie stwarza najmniejszych problemów – można je kupić w sklepach tradycyjnych, internetowych, na portalach aukcyjnych. Dla osób początkujących rekomendowane są najtańsze egzemplarze celem nauki pilotażu, bez kamery (sterowanie dronem z kamerą przez osobę bez doświadczenia często kończy się uszkodzeniem sprzętu, kamery również).

Drony mające na wyposażeniu kamerę to przeważnie Quadrocoptery (rzadziej Hexacoptery czy też Octocoptery). Modele przeznaczone dla dzieci i początkujących kosztują zazwyczaj w granicach od 200 zł do około 1000 zł. Maksymalny czas lotu na bateriach wynosi przeważnie poniżej 15 minut – zazwyczaj jest to 6-12 minut. Maksymalna prędkość lotu, jaką osiągają, to średnio 5-8 m/s. Waga dronów dla początkujących nie przekracza zazwyczaj 1 kg.

Profesjonalne drony z kamerą potrafią osiągać prędkości maksymalne rzędu nawet 20-25 m/s, ich czas lotu przekracza 15 minut, a waga to z reguły przynajmniej 2 kg, co pozwala na zamontowanie lepszej kamery HD lub kamery Gopro. Prędkości wznoszenia i opadania dochodzą odpowiednio nawet do 20 km/h i 15 km/h.

Ranking dronów profesjonalnych z kamerą

Astronomiczne zapytania:

 • dron
 • dron z kamerą
 • jaki dron do filmowania
 • jaki dron do gopro
 • drony od 5000tys
 • dron dla gopro
 • tani dron z kamera
 • jaki dron do kamery gopro
 • dron z uchwytem na kamere sportową
 • dron z gopro

Related Articles

7 thoughts on “Dron z kamerą

 1. Leon

  A może
  Parrot bebop: youtube.com/playlist?list=PL5LG1oNFIunDQTJecujStXpJDa4f6YWSh
  Nie widzialem lepszej stabilizacji obrazu a na dodatek HD

  Reply
 2. Mandanda

  Jeżeli chodzi o drony z kamerą, to w porównywarce Skąpiec chyba jest najbardziej rozbudowana oferta. Albo inaczej – tam można łatwo i intuicyjnie pofiltrować, co nas tak naprawdę interesuje. Bo amatorski dron z kamerką może kosztować od kilkuset do spokojnie grubych kilkunastu tysięcy złotych. Na sam początek na potrzeby nauki taki sprzęt do 200-250 zł w zupełności wystarczy – to może być przykładowo Hubsan X4 H107 czy też nieco droższy Syma X5C.

  Reply
 3. Krzyś

  Wiem że nie wiele osób chce się bawić w składanie drona ale są też takie gdzie kamerkę można osadzić – sportową. Imho to najlepsza opcja ponieważ można dobrać sobie jakość kamery pod swoje preferencje + kamerę zawsze można wyjąć i cieszyć się nią na wakacjach itd. 🙂 Sam tak mam i polecam. Kamera wcale nie musi być jakaś kosmiczna mam jakąś kamerkę AEE za 400 ale w FULL HD spisuje się świetnie. Zawsze też można się pokusić o kamerę ze stabilizacją czy innymi bajerami. Dużo teraz tego jest.

  Reply
 4. Stachu

  Własnie przeglądam sobie różne drony w necie, bo chce kupić prezent mojemu chrzaśniakowi. Tylko zastanawiam się czy taki dron za 300-400zł to dobry pomysł i czy on w ogóle się uniesie… Moim zdaniem lepiej od razu zainwestować w coś lepszego, bo różne zdania słyszałem o tych tańszych dronach… chyba że się mylę, wtedy mnie poprawcie 😉

  Reply